Junak 901 elektryka.

Witam, mam do was pytanie, a mianowicie chodzi o to, że podładuję akumulator to pojeżdżę 5 godzin i akumulator jest już padnięty. Może to być wina akumulatora ? Regulator napięcia jest włożony nowy. Jest jeszcze coś : Jeśli załączę Junaka z "kopa" bez akumulatora to powinny zadziałać światła, a tak się nie dzieje. Nic nie działa. Napięcie na akumulatorze po naładowaniu 11.5V.

Możliwe że Ci się spaliła jakaś cewka z iskrownika (dobrze mówię? to co ładuje aku) sprawdź jakie jest napięcie na wolnych obrotach przy włączonych światłach.

napięcie przy włączonych światłach spada do 11 V, wychodzi na to, że nie ma ładowania.

hmm, sam nie wiem. Jutro może zobaczę ile ja mam bo u mnie z tego co wiem jest padnięta cewka i jak gość sprawdzał to chyba było z 7V a 12 było prawie przy odcięciu :/

Wiesz co, ja mam tak, że gdy podniosę mu obroty to napięcie nie wzrasta, czyli wychodzi na to, że nie ma ładowania. Zdarza się, że po długiej jeździe mi też schodzi do 6-7 V napięcie, ale tak jak mówię, nie wzrasta przy wyższych obrotach.

Mam identyczny problem, Ktoś wie co to może być?

Pomierzyłeś napięcia?:)