Junak 122F - opony, koła, felgi

Witajcie

Jestem nowy na forum więc wybaczcie niedociągniecia :)

mam Junaka 122F , dojeżdżam nim do pracy, robię około 80 km dziennie jest to fajny motorek ale na tych cienkich oponkach potrafi dostać uślizgu dlatego chcę zmienić opony na szersze. Podpowiedzcie mi proszę czy można zmienić same opony czy trzeba razem z felgami no i Wy jako znawcy podajcie mi rozmiar na jaki mogę je zamienić?? jeżeli wiecie gdzie można zakupić opony felgi podeślijcie mi linki.

bardzo dziękuję za pomoc!!!

Paweł.

A może by po prostu wystarczyła zmiana na dobre, markowe gumy, co? Jaki ty masz tam rozmiar teraz i co to za laczki?

Hej Zulus.

Opony są bardzo cienkie 18" x 3.25 tył i 18" x 2.75 przód

zastanawiam się czy szersza opona nie będzie bardziej przyczepna?!

Ja w 125 ccm miałem takie:
p: 110/90 ZR-17 t: 150/70ZR-17
i najlepiej, to one trzymały się felgi, bo asfaltu wcale... Niezależnie, czy suchy, czy mokro. Masakra. Zmieniłem na ten sam rozmiar tylko dobrej firmy i święty spokój.

OK.

czyli wystarczy zmienić gumę i powinno być dobrze.

A może zaproponujesz jakiegoś konkretnego producenta?

Ja zmieniłem na michelina, bo miał najlepszą opinię z zabaw na wodzie, a o to mi chodziło. Nie boję się suchego, nie latam po torze, ale w deszczu po mieście już tak. Sprawdź, co jest w twoim rozmiarze. Chwalone są też opony Metzeler i Heidenau.
http://www.ceneo.pl/1780825#mh=I6I1Oy9592008metzeleriMW4tMxMs-OFj8iRShIcDyV6PUnMGe7PtLUISjFJYnNVqBF61EDR70O8JD5KF5uwDpKzgiIxFOr8zfKqWEOuGyUWi6iWmtN-xUEdLFGCG-LMb-0NBhTRITNFKpzzsnWvv73Tp9TJ9rU7e4rBV6cRuVi7I0OY-6RAjmo6c24M4nA-Uj9d-SLIgYAobDfxpi4-0

Bardzo Ci dziękuję za pomoc!!!

Pozdrawiam.

Żadna pomoc, porada :-) Sam myślałem, że na tych koreańskich gumach się zabiję. To samo miałem w samochodzie... Zmiana na dobrej jakości gumy i jak ręką odjął, inny sprzęt. Śmigaj zdrowy!

Hej.
Na tył założyłem 4.00 a na przód 3.25 no i teraz lepiej wygląda i się trzyma drogi.
Z tyłem poszło bez problemu , ale za to na przodzie musiałem troszkę powalczyć z błotnikiem i jego mocowaniem.
Niektórzy mówili że na szerszych oponach będzie miał ciężej --> obalam mit absolutnie nie czuć żadnej różnicy.

pozdrawiam