Jmstar Wondo - obsługa, oleje itp.

Witam nie wiem czy dobry dział wybrałem bo sam nie wiem czy to skuter czy motorower mam taki problem kupiłem dziewczynie takiego bzyka jak w temacie i szczerze nie wiem jak się go obsługuje w sensie konserwacji np oleje mnie chodzi o to że kupiłem go od faceta który miał go nie cały miesiąc więc nie wie co i jak wlew oleju do silnika wiem gdzie i jak ale chodzi o to czy do skrzyni biegów też idzie jakiś olej skrzynia jest półautomatyczna i gdyby ktoś mał jakąś instrukcję do niego byłbym wdzięczny i to bardzo

ja obecnie mam go juz rok i w skrzyni jest sycho i nic sie nie dzieje wlewam tylko olej do slnika co 500km i wysstarcza

Twój motocykl jest motorowerem :) Co do oleju wymieniaj go w miare regularnie co 2 tysiące km. Albo z zaleceniami instrukcji jednośladu :) Dbaj też o czystość filtra powietrza. Jesli filtr bedzie brudny to silnik bedzie dostawał mniej powietrza do gaznika przez co w mieszance bedzie więcej paliwa co sprawi, ze moze zwiększyć się spalanie i mogą spać osiągi. Pamiętaj aby sprawdzać ciśnienie w kołach. Wiele osób tego nie robi ale czynność ta też jest bardzo ważna. Co jakiś czas sprawdzaj stan hamulców i całej elektryki. Chodzi mi o to, zebyś sprawdził czy działają światła, kierunkowskazu, klakson, czy po naciśnięciu hamulca zapala się żarówka "stopu". Nie zapomniej o sprawdzaniu stanu oleju w silniku. :)