Jechałem skuterem i zgasł.

Witam, mam problem odnośnie skutera włoskiego PIAGGO. Gdy jechałem nagle zgasł i nie odpalił więcej, łądowałem akumulator i nic światła świecą, lecz gdy zaglądałem do oleju to nie było, czy mógł się zatrzeć? co zrobić ile naprawa będzie kosztować? Był znajomy sprawdzał świece i jest iskra. Mówił że najprawdopodobniej się zatarł, proszę o pomoć gdyż jestem zielony w tych sprawach.

2t czy 4t?

Jak 2T to można sprawdzić podlewając pod świecę oleju do 4t i jak odpali to masz do wymiany tłok (i cylinder)

(olej do 4T uczelni Ci silnik)

nie wiem jak to sprawdzić czy jest 2 sówowy czy 4 sywowy, nie znam się

Jak lejesz taki czerwony olej to 2T, a jak czarny na dole silnika to 4T

jeździsz skuterem i nie wiesz czy to 2t czy 4t i nie sprawdzasz płynów eksploatacyjnych?

Pierwszy raz słyszę że ktoś nie wie jakim skuterem jeździc... Jeżeli masz 2t to musisz jeździć na mieszance oraz skuter chodzi jak "kosiarka" jeżeli masz 4t to lejesz czystą benzynę, masz wlew oleju przy tlumiku i jest zdecydowanie cichszy. Teraz powiedz która rodzaj silnika masz 2t czy 4t

Sory za wulgaryzm ale to idiota ,on chyba na poczatku nie wiedzial gdzie znajduje sie kierownica.,.,

4t mam

Wstrzyknij trochę oleju pod świece i wtedy spróbuj odpalic. Jeżeli odpalil i zgaśnie to problemem będzie zatarcie cylindra.

nie odpalił co robic?

AC czy LC? dlugo jezdziles bez oleju?

no jak mi się olej skończył to zgasł wtedy a tak to miałem

Jakby nikt nie mógł się zapytać:

JAKI to model PIAGGO ?

najprostszy sposób to popytać się znajomych czy nie mają urządzenia do zmierzenia ciśnienia sprężania w komorze spalania a jak nie to do warsztatu tam na pewno mają to urządzenie

sm1key napisał:

no jak mi się olej skończył to zgasł wtedy a tak to miałem

TO SIĘ DZIWISZ ŻE SKUTER CI ZGASŁ JAK JEŹDZIŁEŚ BEZ OLEJU ?!

Kopka chodzi lekko ?