Jazda skuterem z wyjętym ssaniem

Witam czy jeśli wyjmę automatyczne ssanie że skutera może się coś zepsuć jeśli będę jeżdził bez (jak wyjmuje ssanie to skuter odpala od strzała a gdy jest to nie odpala )
Jeśli ten temat jest gdzieś na forum to ślicznie przepraszam
Pozdro dla wszystkich :slight_smile:

ssanie bym sprawdził i jeżeli elektrozawór ssania działa to bym wyregulował gaźnik.
jeżeli ci odpala z usuniętym (odłączonym i wyjętym) automatem ssania to znaczy że odpala jak ma dużo nowych kanałów otwartych i wtedy odpala. Ale o kwestia regulacji

Dzięki za odpowiedź bo ja nadal mam problemy z tym skuterem i nie odpala gaźnik już czysciłem myślałem że to ssanie ale teraz odpala czy ssanie automatyczne jest wyjęte czy tylko odpięte czy podłączone to i tak odpala

Może być tak że skuter nie umie odpalić gdy temperatura na polu wynosi -2°C ? (Nie pada na niego śnieg ani deszcz bo stoi pod wiatą )

Noi mam pytanie na które nadal nie otrzymałem odpowiedzi
Grozi coś silnikowi/skuterowi jeśli będę jeździł z odpiętym ssaniem ??

z odpiętym to raczej nic - bedzie stale wzbogacona mieszanka bo się nie domknie - teoretycznie po dłuższyym czasie powinien się nagarem zawalić i bedzie palił jak na ssaniu ciągle. z wyjętym - gorzej - może przez dziurki od ssanie niefiltrowany syf zaciągać