jazda skuterem po zakupie

Siema,
Jestem tu nowy, więc od razu może się przedstawię. Mam na imię Piotr, mieszkam w Warszawie, i mam 15 (rocznikowo 16 lat).
Mój problem (raczej pytania) polega na tym, że we wtorek zamierzam zakupić nowy motorower z reala - Toros el Diablo. Jest to moja pierwsza "rzecz" na paliwo. Przedtem miałem skuter elektryczny.
Umiem jeździć i wgl. No, ale już może przejdę do pytania.
A więc tak jak już wspomniałem kupuje skuter w realu, który jest odległy od mojego domu o 5 km. Niestety nie mam jak do przywieźć do domu. Czy po zakupie skutera, dostania faktury VAT oraz homologacji, mogę skuterem od razu jechać drogami do domu? Czy przysługuje coś takiego, jak jakieś pierwsze dni, przez które można dojechać skuterem np. do domu lub coś?
Jak nie mogę tak jechać, to co mogę zrobić? Co zrobi mi drogówka, jak mnie przyłapie na skuterze z kartą motorowerową, ale bez tablic (będę wracał ze sklepu, z którego zakupiłem skuter).

A i tak z góry mówię, żebyście mi nie pisali "Kup se coś innego, używanego" - Nie. Ja już się zdecydowałem na zakup tego skuterka.

Przed zakupem skutera, musisz udać się do refer.komunikacji po tablicę tymczasową, potem z tablicą do PZU i do Reala po skut.

wiesz podobno nie mozna jechac , ale cóz 5km to nie duzo wiec nic sie nie powinno stac najwyzej wrazie jak cie policja zatrzyma to pokazesz dowód zakupu i ze do domu wracasz

Kolego teoretycznie za brak aktualnego ubezpieczenia grozi ci do 3 tyś. mandatu, a w przypadku kolizji na drodze koszty mogą być dużo większe. Kup skuter weź papiery zarejestruj w wydziale komunikacji wykup ubezpieczenie i odbierz skuter. Stracisz na to ze 3 może 4 godziny ale wrócisz do domu bez stresu.

Skuter będzie na mnie, więc faktura vat na moje dane mam 15 lat, nie mam dowodu osobistego. Czy na legitymację szkolą zarejestrują mi w Urzędzie komunikacji skuter, oraz w pzu jakieś ubezpieczenie będę mógł wykupić na legitke? Ile to będzie all kosztować? Mam 1600 zł i ani grosza więcej, i to przeznaczone na skuter. Jak kupie skuta dostane 300 zl w bonach reala, więc zamierzam za te 300 zl w bonach kupić se jakiś kask, folie na deszcz oraz jakąś obejmę na koło

A, i jeszcze takie pytanie. Czy po drogach WEWNĘTRZNYCH mogę poruszać się skuterem bez rejestracji oraz ubezpieczenia?

Bez rejestracji i oc możesz jeździć tylko po terenie prywatnym.

Dobra, a na wcześniejszy mój post odpowiesz? Jeszcze mam takie pytanie, czy będą jakieś konsekwencje, jeżeli bym np. teraz kupił sobie skuter, jeździł po drogach prywatnych, i zarejestrował bym skuter np. za 6 miesięcy po zakupie? - Wtedy będą wakacje, i bardziej wtedy uda mi się ubłagać ojca, po zdanych egzaminach gimnazjalnych itd. aby łaskawie zarejestrował mi skuter (lub pomógł by mi z tym). Jak będzie faktura ze sklepu na mnie, to czy na legitymację szkolną mi zarejestrują w urzędzie skuter? PZU na legitymacje też da mi ubezpieczenie?

Wydaje mi sie ze ubespieczyć dasz rade nie wiem jak z rejestracją. Do rejestracji weś kogoś z rodziców na współwłaściciela, jak mają zniżki to zapłacisz mniej za oc i sam zaczniesz zbierać zniżki.Teoretycznie powinieneś zarejestrować od razu, ale znam osobę która odkupiła skuter od właściciela po roku jeszcze nie zarejestrowany i nikt się nie czepiał.

Dobra, to kupuje i na mnie poproszę fakturę. I tak w wakacje będę rejestrował - Nie wcześniej (budżetu nie mam, stary się nie zgodzi itd). Jak będą jakieś problemy z rejestracją to wyrobie sobie dowód osobisty (tymczasowy) - można od 10 lat posiadać... Pewnie sobie myślicie, po co ci skuter jak nie wyjedziesz nim na drogę? Otóż, od 2010 roku zbieram na skuterka, i nie mam zamiaru więcej czekać. Po drugie - promocja w realu. Po trzecie - Jest to mój pierwszy taki pojazd więc pewnie będą zaraz gleby, lepiej żeby gleby były na skucie za 1600 zł niż na takim za 8 tys. Na razie będę nim jeździł do sklepu, bocznymi drogami itd. Zapytam się w sklepie, czy mają może jakiś dowóz, lub coś. Jak nie to będę go ciągnął (lub po cichu jechał). 5 km nie dużo, ale na ulicę nie wyjadę, prędzej wypadnie na to ciągnięcie go po ścieżkach rowerowych. W Warszawie roi się od patroli, a na pewno nie jeden taki zechce mnie zatrzymać jak zobaczy, że nie mam blachy tylnej.

izdebski12 napisał:

Skuter będzie na mnie, więc faktura vat na moje dane mam 15 lat, nie mam dowodu osobistego. Czy na legitymację szkolą zarejestrują mi w Urzędzie komunikacji skuter, oraz w pzu jakieś ubezpieczenie będę mógł wykupić na legitke? Ile to będzie all kosztować? Mam 1600 zł i ani grosza więcej, i to przeznaczone na skuter. Jak kupie skuta dostane 300 zl w bonach reala, więc zamierzam za te 300 zl w bonach kupić se jakiś kask, folie na deszcz oraz jakąś obejmę na koło

Taka propozycja, jak już będziesz miał bony to stań przy kasie i spróbuj wymienić je u płacących na gotówkę (o ile skuter z marketu mogę zrozumieć, to kasku z nie polecam, a bony możesz zrealizować tylko w Realu).
Potem się zastanów czy nie zarejestrować i opłacić OC, a dozbierać na kask i resztę ( a na razie np spróbować pożyczyć kask, żeby dowieźć skuter).

A zanim kupisz zapoznaj się z tym wątkiem (zaznaczam, że nic nie odradzam, ale warto poczytać o potencjalnych "niespodziankach)
http://www.skuterowo.com/forums/topic/kilka-pytan-nowego-toros-f16podobno-zipp-skuter-z-marketu/page/2

Raven napisał:

izdebski12 napisał:
Skuter będzie na mnie, więc faktura vat na moje dane mam 15 lat, nie mam dowodu osobistego. Czy na legitymację szkolą zarejestrują mi w Urzędzie komunikacji skuter, oraz w pzu jakieś ubezpieczenie będę mógł wykupić na legitke? Ile to będzie all kosztować? Mam 1600 zł i ani grosza więcej, i to przeznaczone na skuter. Jak kupie skuta dostane 300 zl w bonach reala, więc zamierzam za te 300 zl w bonach kupić se jakiś kask, folie na deszcz oraz jakąś obejmę na koło

Taka propozycja, jak już będziesz miał bony to stań przy kasie i spróbuj wymienić je u płacących na gotówkę (o ile skuter z marketu mogę zrozumieć, to kasku z nie polecam, a bony możesz zrealizować tylko w Realu).
Potem się zastanów czy nie zarejestrować i opłacić OC, a dozbierać na kask i resztę ( a na razie np spróbować pożyczyć kask, żeby dowieźć skuter).
A zanim kupisz zapoznaj się z tym wątkiem (zaznaczam, że nic nie odradzam, ale warto poczytać o potencjalnych "niespodziankach)
http://www.skuterowo.com/forums/topic/kilka-pytan-nowego-toros-f16podobno-zipp-skuter-z-marketu/page/2

Powiem tak, mam 1560,73 zł na koncie. We wtorek przyjdzie mi 40 zeta od pewnego człowieka. Zamierzam wydać na skuter jak naj mniej. Raczej na skuterze się nie wywalę, bo już długo jeżdżę (na kolegi skuterze). Kask mi głównie jest potrzebny, aby z drogówki się nie czepiali.
Kupuje skuter - płacę 1599 zł i dostaje 300 zł w bonach do reala.
Idę znowu do kasy i za bony kupuje:
2 kaski - Na pewno będę woził kogoś. koszt ok 150 zł
Obejmę na koło. koszt ok 50 zł
Folia na deszcz. koszt ok 30 zł
Prostownik do akumulatora. - Na pewno się przyda. - ok 50 zł
Zostaje 20 zł - Kupie się chipsy i 2 butelki coca coli.
Jeszcze nie wiem za co paliwo se kupie. No, ale zobaczy się.

prostownik możesz narazie odpuścić masz kopniaka w skutrze. Sam może się nie wywalisz, ale to jest polska, możesz mieć wypadek nie ze swojej winy i co w tedy. U nas obowiązuje zasada kto większy ten lepszy. Kask rzecz najważniejsza.

Dobra, a teraz pytania z innej bajki:
Jak mam docierać ten skuterek, tak aby mi posłużył może na 4 lata?
Co ile mam wymieniać olej, robić przeglądy itd?
Wytłumaczycie mi jak jest robiony ten "przegląd zerowy" - O którym wspomniał mi sprzedawca, że jest zrobiony?

Te prostowniki w marketach sa do akumulatorow samochodowych.

Ja na twoim miejscu bym wymienił bony u kupujących na gotówke.
Na kasku się nie oszczędza.. jak są 2 za 150 to muszą być 'wyśmienitej' jakości.
Ja za swój dałem 220zł.
Prostownik Ci nie potrzebny.. Mi w moim chinolu nawet przez zime sie nie rozładował..
Folia owszem może się przydać.
Ale to wszystko wolałbym dać na rejestracje i oc,żeby móc jeździć.
A kask pożyczyć od kogoś, zanim się nie dozbiera na swój.

Przegląd '0' to sprawdzenie czy skuter odpala i czy stopka centralna stawia właściwie skuter..
Tak mi sprawdzaja mojego chinola z Carrefor'rze. ;)

Skuter docieraj spokojnie (nie żadne 20km/h przez 1000km;p)
rozpędzaj go na full puszczaj manetke na troche.. i tak ciągle ,żeby skuter pracował w każdym zakresie obrotów.
Olej wymień w przekładni i silniku po 100km (opiłki z silnika) potem po 300km, 1000km i co tysiąc potem..
Ja jeszcze do tego zmieniam na początek sezonu.
Używam Olej Silnikowy Castrol Power One 4T 10W-40
A do przekładni Mobil Mobilube 85W-90.

Ktoś zaproponował tablice tymczasowe. Otóż tablic tymczasowych już nie ma. A skuter możesz pchać gdybyś zobaczył patrol:)

izdebski12 napisał:

Raven napisał:

izdebski12 napisał:

Zostaje 20 zł - Kupie się chipsy i 2 butelki coca coli.
Jeszcze nie wiem za co paliwo se kupie. No, ale zobaczy się.

Nie żryj tych chipsów i nie pij coli to sobie kupisz za to paliwa ,chyba logiczne? co?