Jazda skuterem bez prawa jazdy am

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #297043
    otisek
    Użytkownik
    • 10
    • 10Postów:

    Witam. Mam 15 lat. mam skuter 49cm. Co mi grozi za jazdę skuterem bez prawka.Słyszałem że za pierwszym razem jest upomnienie. Proszę o pomoc

    #297044
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    tobie nic boś małotat bez osobowości prawnej.
    Twoim prawnym opiekunom natomiast grozi mandat 500 i wszelkie sankcje z sądem rodzinnym włącznie.
    Tu nie ma tak że za pierwszym razem grożą palcem, za drugim mówią ^nu nu nu^ a za trzecim dostajesz klapsa.
    A jak spowodujesz wypadek… to do powyższej listy dodaj pokrycie prawie wszystkich finansowych konsekwencji tego zdażenia

    #297046
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Przepisy mówią wprost, że każdy kto prowadzi pojazd nie mając do tego uprawnień, podlega karze grzywny. W sytuacji, gdy za kierownicą znajduje się nieletni to sprawa trafia do sądu rodzinnego. W takich przypadkach sędzia może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia,konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by za kierownicą usiadł nieletni,czy też osoba, która nie posiada uprawnień. Za to wykroczenie grozi mandat do 300 zł.

    #297047
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    Za wykroczenie się odpowiada jak sie ma ukończone 17 lat. On ma 15. Jest formalnie dzieckiem.
    .
    Za dopuszczenie do korzystania z pojazdu samochodowego w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem, podlega karze grzywny – i za to jest 300 dla właściciela
    Ale za jazdę bez uprawnień jest 500 dla kierującego. A jak on nie może bo jest nieletni to buli opiekun. Może być kumulacja.
    A równie dobrze może być sąd i widełki od od 20zł do 5000zł. Wszystko zależy od okoliczności.

    #297048
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Tak,Twojsza jest niż mojsza racja:D
    https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button