Jazda motorowerem z Prawkiem kat T

Witam. Mam pytanie : Orientuje się ktoś czy posiadając prawo jazdy kat. T mogę poruszać się motorowerem ? Nie posiadam karty motorowerowej. I czy gdy będę miał 18 lat będę mógł poruszać się motorowerem ?

z tego co wiem to nie, teraz wyszło prawko kat AM poczytaj sobie o tym, w innym temacie juz o tym było:) Ale policja raczej nie zwraca uwagi na uprawnienia przy motorowerach, sprawdzają trzeźwość, przegląd, ubezpieczenie... no ale nie wiadomo na kogo trafisz

tak. słyszałem o tym prawku AM. Ale chodzi mi o to jak to jest że jest jazda "na dowód" to czy nie mając 18 lat a posiadając prawko kat T mogę się poruszać po publicznych drogach ?

teoretycznie chyba raczej nie na 100% pewny nie jestem, szukałem ale nic an ten temat nie znalazłem, najlepiej zapytać się w urzedzie

http://www.skuterowo.com/prawo-jazdy-am-odpowiadamy-na-pytania/ czytając ten wątek znalazłem coś takiego : Paweł: Czy po wejściu tej ustawy będzie można jeździć na skuterze na prawo jazdy kat. B?
Tak, każda inna kategoria uprawnia do jazdy skuterem.

I co Ty na to ?

mówiłem że nie jestem pewny:) więc masz już odpowiedź na swoje pytanie hehe;)

Na wikipedii znalazłem też to :

11. kategoria T:

- ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami),
- pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM,