jazda bez uprawnień na kogoś motocyklu?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy jazda bez uprawnień na kogoś motocyklu?

Tagi: ,

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 lat, 4 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe nasty666
    nasty666
    Użytkownik

hej jak dam motocykl zarejestrowany na mnie komuś kto nie ma uprawnień i ta osoba zostanie złapana przez policje to mi też mogą jakiś mandat wlepić, czy tylko tej osobie. Pytam bo widziałem filmik na yt gdzie gościu jechał r6 a miał prawko a2, powiedział, że on dostał 300 zł i kolega którego jest motor, też 300 zł.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

on odpowie za jazde bez uprawnień a ty za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień – proponują własnie 300

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe szaman8
    szaman8
    Użytkownik

A jakim prawem właściciel ma dostać mandat? Pierwsze słyszę. Jaka jest podstawa prawna?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to że o czymś pierwsze słyszysz to nie znaczy że tego nie ma. Google pomaga.

Art. 96. § 1. Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd,
    który:
    […]
    2) dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie
    mającą wymaganych uprawnień;
    […]
    podlega karze grzywny.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie