Jazda bez karty motorowerowej

WItam

Mam skuter 50cm, zarejestrowany, opłacony z ważnym przeglądem i OC.
Lecz do karty jeszcze tydzień, a chcielibyśmy z kumplami pojechac do innego kolegi a ja nie posiadam karty.

Co by było jakby mnie zatrzymali, kazali pogazac dokumenty wszystkie, a ja miałbym lecz karty by brakowalo?

Mandat czy jakaś grzywna? Czy upomnienie itd
Mama nie chce mnie puścic, a to ja moze przekona : )

wątpie żeby policjant chcial do cb karte tu gdzie ja mieszkam dzieciak z 5/6klasy podstawowki smigaja skuterami, mnie osoiscie policja od 3 lat nie zatrzymala, kolega jezdzi juz 2 lata bez karty fakt ze w moim wieku. Myśle że nic nie beedzie. MAndat jak upartyy policjant.

Dostałbyś albo upomnienie lub kare 50-100zł a w najgorszym przypadku (a le to b.rzadko spotykane zabiorą ci go i na parking :( ) ale nie martw się jak masz ubezpieczenie,przegląd etc to raczej dadzą ci upomnienie

Mój kolega przez 2 lata chopperem 50 jeździł bez karty raz go zatrzymali za przekroczenie prędkości to dał kartę rowerową i nic mu nie zrobił drugi raz go zatrzymali to powiedział że zapomniał i trak wiele razy ale teraz ma już kartę ja odbiorę jutro. Jak cię złapią to wszystko będzie zależeć od policjanta jak będzie spoko to ci powie że masz tak więcej nie robić a jak będzie jakiś pierwszy lepszy pedał to będzie problem. Ale mieszkasz na wsi czy w mieście bo jak na wsi i kolega niedaleko to śmiało ja od roku quadem 110 bez homologacji po trasie zapierniczam i jeszcze mnie nie złapali ale jak miasto radziłbym uważać na własne ryzyko.

skoro nie masz karty a chcesz jeździć to ja bym się nie telepał skuterem tylko od razu brał samochód.

No to będę cisnął :D

a no i dodam mam 15 lat i około 183 cm wzrostu ;d

myślałem że ty jaki 14latek ale jak masz 15 i 183 cm to śmiało wal i ścigaczem w misto.

Ja skuterkiem przejechałem 1500 km bez karty :P. Teraz już jeżdżę zgodnie z prawem. Może dlatego nie miałem problemów że jestoem dosyć wysoki jak na swój wiek. W tym roku 14 lat i ok. 185 cm.

5 tyś km bez karty lecz mieszkan na wsi :) ale jeszcze mnie nie trzymali. Oj 50cc to powinno i bez karty być..

Dajcie wgl spokój z tą kartą. Zgubiłem dokumenty. Rok szkolny się zakończył prawie a ja u nauczyciela zdawałem karte i co mam teraz zrobić ? Jak mam wrobić ją ?

Zdałem dzisiaj jazdę, czekam na podbicie na rowerowej w rubryce "motorowery". Mogę już jeździc? Gdyby mnie zatrzymali i powiedziałbym że zdałem i czekam na papiery, a jak nie wierzą to mogą sprawdzic ?

Co wy na to? Męczy juz mnie to czekanie na wyjazdy :D

To poproś w szkole o napisanie kartki ,na której będzie ,że masz karte tylko czekasz na wyrobienie ,i pieczątka szkoły ,czy gdzie tam robiłeś. Pozdrawiam !

Dokument (a co za tym uprawnienia) masz wtedy kiedy go masz w ręku