Jazda 125-tką zagranicą na kat. B.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #176217
    pawwin
    Użytkownik
    • 11
    • 56Postów:

    Mam takie pytanie. Jak wielu z Was zacząłem jeździć 125 posiadając kat.B. Jak to się ma teraz gdybym chciał się wybrać na dwóch kółkach za granicę.
    Przykładowo. Czechy, Słowacja,Węgry. Czy w tych krajach honorują nabyte uprawnienia czy też nie i wymagana jest kat. A.? No bo wątpie, że policja tych krajów jest zorientowana, że w Polsce obowiązuje taka a nie inna ustawa.

    #177879
    pawwin
    Użytkownik
    • 11
    • 56Postów:

    Zapytam konkretnie, czy posiadając polskie prawo jazdy B i spełniając wszelkie wymogi polskiej ustawy o rozszerzeniu uprawnień na B, mogę poruszać się e Skuterem 125cc spełniającym wymogi tej ustawy (polskiej) na terenie Słowacji i Czech?

    #177880
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:
    #177882
    bebrene
    Użytkownik
    • 0
    • 20Postów:

    do pawwin
    Jak mnie denerwują takie głupie wpisy na forum. kolega ci wyżej napisał, że Czechom albo Słowakom nie obchodzi, czy w Polsce można czy niemożna prowadzić motocykl do 125 cm2 na kat B. Ta nowa ustawa obowiązuje tylko na terenie Polski. W nie których krajach UE obowiązują podobna ustawa jak w Polsce i tu trzeba sprawdzić każdy kraj osobno. Na przykład pojedź motocyklem 125 cm2 na Litwę mając kat B już przy pierwszej kontroli zabiorą ci na lawetę motocykl i zapłacisz mandacik za brak uprawnień kat A, lecz jadąc dalej na północ do Łotwy możesz spokojnie prowadzić motocykl 125 cm2 ze skrzynią automatyczną jak również manualną posiadając kat B. W Czechach i na Słowacji obowiązuje podobna ustawa jak w Polsce, ale dotyczy tylko skrzyni automatycznej, jeśli masz motocykla ze skrzynią manualną to niestety będziesz potraktowany jak bez uprawnień.

    #177895
    pawwin
    Użytkownik
    • 11
    • 56Postów:

    Hej @ bebrene za dużo testosteronu czy co? Znam ustawę zadałem pytanie po to, żeby mieć pewność. Po co się denerwujesz? Wiem, jakie są podobieństwa w Czechach i Slowacji, ale mogą być jakieś kruczki prawne i może się okazać, że mnie zlawetują. Np w Belgii niby to samo ale musisz mieć belgijskie prawko. Wiec pytam bo może ktoś z Was ma doświadczenia w tym temacie albo jest prawnikiem albo jeszcze co innego. Oczywiście najprościej jest powiedzieć wyszukaj sobie w googlach. No google dobre na wszystko od wiązania krawatów, przerywania ciąży po wirus ebola. Bo jeśli jest podane, że działa tylko na terenie PL. Po czym się okazuje, że w niektórych państwach jednak można więc pytanie jest zasadne. Zresztą podobno nie ma głupich pytań tylko co najwyżej głupie odpowiedzi.
    Na szczęście niektórzy rozumieją zadane pytanie i potrafią na nie odpowiedzieć rzeczowo i na temat (dzieki Lucek71).

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button