jakie rolki??

Witam. Mam yamahe ovetto jest w 30-40 % stuningowana mechanicznie ale jej prędkość max wynosi 90 km/h więc tak myśle jakie rolki i ilu gramowe dać, ponieważ z miejsca ma niesamowitego buta 4 sek. do 60km/h chciałbym żeby wyciągać około 100km/h Czekam na wasze opinie.

Bez obejrzenia się nie da powiedzieć jakie rolki trzeba wsadzić. Każdy skuter inaczej się reguluje metodą prób i błędów.

z czytej teorii mowia, ze im ciezsze rolki tym wiekszy v max, i w odwrotna stronę, im lżejsze tym lepszye przyspieszenie, jednak w moim TGB to nie dziala, jak ciezsze rolki to tylko ma mula na starcie a v max ten sam :-> wiec jak kolega wyzej pisal musisz sam sprobowac z roznymi masami rolek

Zawsze tak jest to z rolkami to jest dujda :D:D:D rolki dopasowywuje się do tuningu lub skutera można oczywiscie o jakis gram w jedna albo droga stronę… ALe zmiana rolek za duzo nie daje

mam zamiar kupi rolki polini 5,5 g będą ??

Jak kupisz lżejsze, to będziesz miał lepsze przyspieszenie, słabszy v-max. Jak kupisz cięższe, to bd. miał lepszy v-max, gorsze przyspieszenie. Co wolisz: przyspieszenie, czy v-max? Kupuj rolki o 0,5g/1g cięższe/lżejsze

no ale z tego co słyszałem to cięższe rolki prędkości nie dają tylko masz większego muła

to zależy, się wsadza jak najlżejsze rolki nie tracę na prędkości na tym polega regulacja przekładni

Hehe. To że wsadzisz cięższe rolki to tylko Ci zmuli sprzęt a v-max zostanie taki sam albo wzrośnie o 2-3km/h ale to dla mnie bez sensu. Sam tak zrobiłem bo leciał mi 70km/h wsadziłem rolki cięższe to mi się do 70 na kilometrze rozpędzał :stuck_out_tongue: Teraz mam 4,7 (seryjne 6,5 a cięzke 7,5) i leci bardzo fajnie chociaż mniej więcej na trzecim biegu łapie muła i muszę wsadzić jeszcze lżejsze. Ovetto a jakie masz seryjne? ile gram i jakie masz teraz

wraźnie niee wiem jakie mam rolki tzn. ciężkość ,bo jeszcze go nie rozkręcałem ale na banie idzie