jakie opony polecacie do skutera

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery jakie opony polecacie do skutera

Ten temat zawiera 22 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe pawelecm pawelecm 1 lat, 2 miesiące temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 23 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Krzysztof Kupis
    Użytkownik

Witam chcę wymienić opony w skuterze mam
    kingwey euroboy 80 ka

4 lata moje mają
    Metzeler ME 7 Teen kupiłem przejechałem na nich 17 tys km ale już łyse się robią

pytanie które wybrać takie same czy inne bo w tej samej cenie są praktycznie

Continental ContiTwist
    Pirelli EVO 21
    Michelin City Grip Winter
    Michelin Power Pure SC
    Pirelli EVO 22
    VEE RUBBER VRM

Zdjęcie profilowe maxell
    maxell
    Użytkownik

1. Metzeler
    2. Maxxis
    3. Pirelli Diablo Scooter
    Michelin są nic nie warte, osobiście nie polecam.

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Maxell, trochę mnie zmartwiłeś… Robiłem przymiarki do zmiany fabrycznych Maxxisów (z których jestem umiarkowanie zadowolony, jak ciepło i sucho są OK, a nie o to mi chodzi) i celowałem w Michelinki… 🙁 Założyłem pilot road 3 na moto i byłem zachwycony.
    City gripy to kiszka…?
    Latam w każdą pogodę i maksymalnie długo, więc zależy mi na mieszance miękkiej na zimnym i bieżniku dobrze radzącym sobie z wodą. Opona nie musi by trwała, się wytrze, to zmienię.
    Zaczynają mi po łbie chodzić zimówki…

Zdjęcie profilowe maxell
    maxell
    Użytkownik

Miałem na maxi Diablo Scooter i lepszych na mieszane warunki nie ma w mojej ocenie.
    Na Michelinkach (Michelin Power Pure SC) pływałem w szybkich łukach, nie wiem, może na mniejszych pojemnościach robią robotę.
    Maxxisów zjeździłem dwa komplety i bardzo sobie je chwalę. Ale od Diablo lepszych nie ma 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a ja mam Power Pure SC i w zakrętach aż jęczą i nic nie pływa.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Na patrz, a ja się na początku sezonu (w lutym, sic!) ślizgałem na Maxxisach. A w takich samych warunkach na Michelinkach już nie… Co prawda warunki atm. podobne, ale zupełnie inne sprzęty i rozmiary kół… 🙁 Maxxisy na mokrym są OK na wprost (przyśpieszanie i awaryjne hamowanie), ale potrafiły mi uciekać na boki, zero zaufania :-((( Dam im jeszcze szansę jesienią, może to ja nie mogłem ogarnąć 30 kucy na raz…

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a co ma pojemność do rzeczy? zakręt przy 100km/h jest takim samym zakrętem na 170kg 125tce jak i na 170kg 3-setce

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe maxell
    maxell
    Użytkownik

Może i masz rację, ale 150kg 125-tka zawsze będzie lżejsza od 250kg 500-tki 🙂 + kierownik
    Poza tym weź pod uwagę, że mimo że opona ta sama, to jeszcze dochodzą warunki w jakich były przechowywane, rozmiar, wiek, może nawet skład mieszanki, bo z różnych serii…styl jazdy i doświadczenie też nie pozostaje obojętne, trudno wyczuć. A podejrzewam, że opona robiona do mniejszych pojemności a co za tym idzie obciążeń i prędkości, różni się jednak mieszanką od gumy do ciężkich i szybszych motocykli. I tak w małym skucie Michelin się sprawdzi a już w innym, dużym ciężkim nie. I dotyczy to wszystkich gum. Dlatego najlepszą metodą jest próbowanie różnych 🙂
    Kolega dostał odpowiedzi, a co z tym zrobi, to już jego ‚kłopot’ 🙂

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Wombat… ślizgałem się przy 10-20km/h… Nie latam zimą 100km/h dwukółką po mieście…
    *
    Maxell, Hyosung GT125 waży mniej więcej tyle samo co SYM GTS 300i. Kierownik ten sam, pogoda też, trasa ta sama. Tylko opony inne, rozmiar, rozmieszczenie masy i moc: 15 do 30 KM.

Krzysztof Kupis
    Użytkownik

Witam nie było mnie wczoraj
    napisałem pojemność bo jeżdżę zazwyczaj 80 km /h nie tam 40 to może i szybciej się zużywają
    ja jeżdżę praktycznie cały rok do 1 śniegu
    w tamtym roku tylko miesiąc stal w garażu
    no i jak kupowałem metzeler to brałem pod katem deszczu jak mocno pada a jadę to żeby się dobrze trzymały
    i są dobre polecam je ale wole coś innego nie to samo ciągle
    zastanawiam się własnie nad
    Michelin Power Pure SC albo pirelli głownie żeby się nie ślizgały na zakręcie lub na mokrej powierzchni
    chyba że coś innego polecacie
    te co patrzyłem są po 170 zł za szt

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Pawelecm podpowiadał całoroczną jazdę na modelu Metzeler Feel Free Wintec.. Może się i szybciej wytrą, ale przekładki też kosztują…. 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Zulusie ja w odpowiedzi to tego co maxell napisał.

Krzysztof Kupis
    Użytkownik

hej oglądałem te opony
    Metzeler FeelFree Wintec 130/60-13 RF TL 60P tylne koło, M/C, oznaczenie M+S
    to są zimowe ale jak nimi można cały rok jeździć to spoko mogę je kupić

tylko podpowiedz mi o oznaczenia chce kupić parę na przód i tył

czyli tak chyba

MetzelerFeelFree Wintec130/60-13 60 P Oś pojazdu:Tył

Metzeler FeelFree Wintec 130/60-13 53 P Oś pojazdu:Przód

Zdjęcie profilowe maxell
    maxell
    Użytkownik

Zanim kupisz cokolwiek pamiętaj o jednym – nie ma czegoś takiego jak opona całoroczna.

Krzysztof Kupis
    Użytkownik

Ja jeżdżę do pierwszego śniegu w zimę nie jeżdżę chyba że śniegu nie ma to już sam nie wiem

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 23 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: