Jakie narzędzia ? :)

Siemka,
Planuje po zmieniać różne rzeczy w skucie, na początek zdjąć wszystkie blokady.
Na wiosne chcę wymienić cylek w skucie... co potem warto zmieniać ? co regulować ?
A Jakie narzędzia muszę kupić żeby móc wymienić ten cylinder, np. rolki ?
I ogółem do domowego serwisowania skuta, wole sam się czegoś nauczyć niż innym płacić ;).

Jaki jest mniej więcej koszt tych narzędzi ? :)

PZDR

dynamometryczny 5-30 /20-110nm (przykładowo) ~600zł
zestaw kluczy i nasadek ~300-400zł
szczelinomierz ~30zł
blokady,ściągacze ~100zł
ew. pneumat + kompresor ~ 900zł

Byłbym wdzięczny gdybyś dał po linku do każdego (z allegro np.)

Chłopie chcesz kupić narzędzia, które przewyższają wartość Twojego skutera?

To co że przewyższają wartość skutera ? Porządne narzędzia zawsze się przydadzą nie tylko do skutera. Jest wiele innych rzeczy do których potrzeba narzędzi a bez porządnych to dupa a nie robota.

No nie przesadzajcie. Dobry klucz dynamometryczny można kupić za 200-300 zł np NEO, czy YATO ale tam gdzie jest potrzebny np przy dociąganiu głowicy jest bezużyteczny bo przeważnie nie ma dojścia (przynajmniej u mnie tak było) bez wyjmowania silnika. W praktyce często trzeba mieć dwa klucze bo tak sprytnie są zrobione że mają małe zakresy i żeby dokręcać dźwigienki zaworowe to potrzebny jest np 8-30Nm a do mocniejszych już np. 40-100Nm.
Ja mam fioła na punkcie narzędzi i z lubością je kupuje :) i powiem Ci tak, że opcje masz dwie, albo kupować najtańsze narzędzie wykonane z gównolitu, kosztujące tyle ile są warte, lub kupić porządne narzędzia na lata.
- Przede wszystkim grzechotka np 3/8 (grubość trzpienia). Uważam że to najbardziej słuszny rozmiar, 1/2 za wielkie a 1/4 za delikatne. Do wyboru do koloru, np Stanley, Proxxon, Yato, NEO, ceny kilkadziesiąt zł.
- Nasadki 3/8 np na szynie, ok 12-14 szt, rozmiary od 8 do 21 + dodatkowe do odkręcania koła (26-28 zależy od skutera) - ok 100-200 zł
- zestaw kluczy płasko-oczkowych ok 60-100 zł
- przegub cardana - kilka złotych
- przedłużka do nasadek (między nasadką a grzechotką) - kilka złotych
- zestaw imbusów - ok 60 zł
- zestaw bitów (im więcej rodzajów tym lepiej) - ok 60 zł
- zestaw śrubokrętów ok 80-100 zł
- żabka - ok 60 zł
- klucz francuski - ok 50 zł
- blokada do wariatora 30 zł
- klucz do szlifierki (blokada do sprzęgła) - kilka złotych

Podawanie konkretnych linków nie ma sensu. Szukaj konkretnych, popularnych firm które oferują dobrą jakość za rozsądne pieniądze:
- Stanley
- Proxxon
- Jonnesway
- YATO
- NEO
Od biedy można się pokusić o TOYA ale TYLKO wykonane ze stali chromowo-wanadowej, aczkolwiek uważam że lepiej kupić coś lepszego.

Zerknij tu, jest wszystko http://www.wimaspj.pl/

O ! Nawet z Warszawy, Dzięki Panowie :)

ja mam do mojego samochodu zestaw nazedzi w walizce kupiony na rynku za 200 zł jakies czajna tawn, ale nigdy nie pekly sa tam nasadki torksy bity i wiele innych do tegoplasko oczkowe i wszystko robic sie samemu juz da