Jakie części składają się na wtrysk paliwa

Oto zdjęcie wtrysku paliwa w peugeot speedfight 4 125cc, czy możecie napisać co to konkretnie są za części, zaznaczyłem numerami od 1 do 6. Z góry dziękuję.

Screenshot_20180702-222904.jpg

a nie prościej:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wtrysk_paliwa

1 to przepustnica z czujnikiem połozenia przepustnicy, 5 i 3 to wtryskiwacz z podłączonym paliwem i sterowaniem, 4 to zapewne silnik krokowy sterujący wolnymi obrotami.
w tym układzie jeszcze jest komputer (sterownik), sonda lambda, czujniki temperatury powietrza, pompa paliwa wysokiego ciśnienia

Wikipedia jest ok, ale musiałem wiedzieć dokładnie co gdzie mam w swoim, a tego nigdzie bym nie znalazł, wielkie dzieki.

znalazł byś. tylko musiał byś na to odrobine czasu poświęcić.

Wierz mi że każdą wolną chwilę spędzam szukając różnych informacji, a czy na zdjeciu widać gdzieś czujnik halla? Czy on jest gdzieś w obudowie silnika?

nie ma czegoś takiego jak “obudowa silnika” - chyba że masz na myśli taka osłonę nad silnikiem taką co jest w nowszych samochodach.
Silnik składa się z bloku silnika zwanego w motocyklach karterem (w którym w samochodach najczęściej są cylindry) cylindra/cylindrów i głowicy/głowic.
Karter w motocyklach jest dzielony na połowy i wewnątrz kręci się wał i są różne mechanizmy (czasem w nim a czasem obok - zalezy od konstrukcji). Te mechanizmy są przykryte pokrywami/osłonami karterów. Bardzo czesto te dodatkowe mechanizmy lub czujniki są własnie zabudowane w pokrywach.

Masz syma gts 125, nie masz przypadkiem takiego samego silnika jak ja? Bo mój silnik wyprodukował SYM w tajlandi, szukam czujnika halla bo pod niego będę musiał podpiąć obrotomierz, to jedna z funkcji komputera pokładowego który chce kupić.

dlaczego zakładasz że masz tam jakś czujnik halla? kontrole obrotów wału można zreaizowac na kilka sposobów.
Cały osprzet powinien byc pokazany w manualu.
jakie masz oznaczenie silnika?

Czy te oznaczenia silnika są gdzieś wybite na damym silniku? Czy w dokumentach? Myślałem że powiecmy w każdym silniku jest czujnik halla, potrzebuje podpiąć się do tego czujnika obrotomierzem, czy mówisz o instrukcji serwisowej samego silnika? Gdzie graficznie pokazane są wszystkie części? Czy o serwis manualu całego skutera? Szukałem takich manuali bez skutku, znalazłem tylko do peugeot speedfight ale 3, a ja mam 4 125cc, na allegro do 3 są po 200zł takie serwis manuale

Znalazłem w dokumentacji taki kod.

Engine code XS1P52MI-SD To ten kod?

Czy kostka nr 3, ze zdjęcia w pierwszym poście, to jest kostka od wtryskiwacza? Z tego co wiem, powinna posiadać dwa kable, lub więcej, jeśli jest to monowtrysk, ale tego czy to jest monowtrysk, to nie wiem, a muszę zlokalizować kostkę od wtryskiwacza.

to nie jest w zasadzie monowtrysk bo monowtrysk to pojęcie które raczej dotyczy silnika wielocylindorwego ale z jednym wtryskiwaczem. ty masz jeden cylinder i jeden wtryskiwacz. wiec masz po prostu jednocylindrowy silnik na wtrysku

A jesteś w stanie potwierdzić że kostka nr3 to wtrysk? Zdjęcie jest w pierwszym poście w linku.

tak na oko to wygląda jak wtryskiwacz - przynajmniej ze względu na umiejscowienie tuż za przewodem paliwowym

Dzięki, jutro sprawdzę miernikiem czy uda się zlokalizować sygnał PWM do sterowania wtryskiwaczem, potrzebuje różne sygnały do komputera pokładowego.

Chciałem odświeżyć temat bo na pierwszej jego stronie wspomniałeś o sondzie lambda, widać ją na zdjeciu w linku na pierwszej stronie? Jest to jeden z ostatnich czujników których szukam.