jaki skuter?

Witam, jestem tu nowy i jestem laikiem w sprawach motocykli itp. Mozecie mi doradzic chcialbym kupic skuter do 50 cm3 , mieszkam w DE i tu bede kupowal, do 50 cm3 bo nie trzeba prawka na motocykl i nie ma badania tech. i ubezpieczenie tanie
Bede jezdzil ok. 400km w miesiacu, max chyba, o kazdej porze roku jak sie da.
Mam 176cm, waze 76kg, jesli to ma znaczenie przy wyborze. Nie bede robil zadnych tuningow itp. nie chce problemow ewentualnie miec, 50 km/h starczy mi, przynajmniej na razie, moze w przyszlosci jakis tuning czy zdjecie blokad- cos tam o tym czytalem ze tak robi wiekszosc, tylko chyba jak jest wypadek to wtedy mamy problemy ze pojazd byl modyfikowany czy tak? Nie ma blokady czy jedzie podnad 50 km/h, czy w razie kontroli policji czy cos? Jak to wyglada?

Pare pytan, prosze o wyrozumialosc:

  1. Lepiej jak dla mnie 2 czy 4 suw?
  2. Co jest tanszego w eksploatacji? Paliwo slyszalem, ze 2 zuzywa dwa razy wiecej, do tego olej trzeba kupowac, kolejny koszt ale 4 suw chyba drozszy w obsludze, jakies przeglady, jak cos padnie itp. czy tak?
  3. Mozna do 2-suw, lac taki MotoMix od Stihla? To chyba gotwa mieszanka benzynybz olejem czy tak? Nadaje sie to?
  4. Nie wiem.kompletnie co kupic , czym sie kierowac , pare propozycji? Znalazlem np. Keeway Matrix 600km przebiegu, za 625 € , co o tym sadzicie? Spodobal mi sie ten, bo maly przebieg, wyglada jak nowy niemal, poza tym nie mam pojecia" co z czym jesc".
  5. W zime trzeba miec opony zimowe jak w auctach?Czy to sa jakies uniwersalne?
    6 Moze skuter caly rok pod golym niebem byc zaparkowany? W zime itp.? Czy skuter bedzie odpalal w zime?Czy jest wrazliwy i wymaga ciepla? Czy przez.deszcz itp. niszczy sie bardzo? Mozna chyba taki pokrowiec kupic? To wystaczy?
    Czy musi byc garazowany?
  6. Czy psuja sie czesto skutery? Na co.trzena zwracac uwage przy kupnie uzywanego, gdzie sa jakiea haczyki, tak by szmelcu nie kupic.
  7. Jak dbac o skuter , co najwazniejsze? Tak by lata wytrzymal o kazdej porze roku jezdzony.?

Co tym sadzicie?

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/roller-keeway-50ccm/697421355-305-8862

Albo jakies inne z tej listy?Albo prosze o propozycje modelu to poszukam.takiego konkretnego, szukam do ok 700€ max, jak to warte zachodu to moge dac wiecej do 1000€ powiedzmy, ale chyba da sie cos znalezcw przedziale do 700€ max, uzywany raczej tak?

cos z tej listy moze? :

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeigen/motorraeder-roller-rielasingen-worblingen/roller-50ccm/c305-l12275?distance=50

Z goru dzieki
, prosze o wyrozumialsc w moze dla niektorych banalanych pytaniach
Pozdrawiam.

  1. Wedle uznania. 2T mocniejsze i więcej pali a 4T słabsze ale cichsze.
  2. Porównywalne w kosztach są 2T i 4T. Ale z racji spalania 2T wypada ciut drożej - choć to i tak niewielkie kwoty.
  3. Leje się to co zaleca producent cylindra. Im bardziej “szlachetyny silnik” i agresywna eksploatacja tym bardziej trzeba uważać na olej. Ludzie jeżdżą na wszystkim ale ja bym się jednak trzymał olejów 2T do motowerów (castrol, shell, vroom…itd)
  4. Nikt ci nie napisze tego w 3 zdaniach.
  5. Zalezy jaka zima/gdzie i jaki styl jazdy. Ja brykam cały rok na jednych gumach ale jeżdże jak jezdnia sucha (mróz nie przeszkadza). Do skuterów są zimówki ale wymiana jest kłopotliwa - zwłaszcza tylnej.
  6. Można trzymać pod chmurką - ja tak trzymam. Czy niszczy się bardzo… hmmm… zdefiniuj “bardzo”. Mój sym na 9 lat i go rdza nie zeżarła, Junak 607 50cm (chińczyk) stoi 4 lata pod gołym niebem i też się nie rozpadł. Plandeki są dobre ale w garażach na zimowanie albo jak ją ściagasz i czesto się wszystko wietrzy/suszy bo mimo tego że to “oddychające” to dobrze się pod nimi wilgoć trzyma. Zresztą co zrobisz z 2m zamarznietą plandeką w zime? jak zaczniesz składać to popęka, snieg się z niej rozpuści i bedzie gnój. Ja w zime używam tylko takiej małej na samą kanapę. A sąsiad trzyma na kanapie ręcznik na noce - aby na mokrym nie siadać.
  7. Złe pytanie. Psują się jak wszystko - a to zależy od stanu, przebiegu, eksploatacji, konserwacji…itd
  8. Tak samo jak o samochód - dbać. Po prostu.

Witam, dzieki wielkie za odp. , mozecie mi jeszcze ocenic czy ten skuter z linku: Keeway Matrix z 600km przebiegubza 625 € jest warty uwagi?A moze cos innego, co polecacie?

Pozdr.

nie da się ocenić sprzętu ze zdjęć. trzeba go zobaczyć

a ocena tego modelu po marce , niezawodnosci itp? po opiniach itd? Cos o tym modelu slyszales?

Paliwo i koszt oleju do skutera to najmniejsze wydatki w czasie eksploatacji, niestety w przypadku jazdy na motocyklu dochodzą inne duże wydatki które znacznie przekraczają koszty paliwa są to takie rzeczy jak: kask, ciuchy buty ochraniacze i takie różne.

Takie podejście o jakim piszesz by miało sens jakbyś kupował nówke sztuke ze sklepu. To wtedy bierzesz honde/yamahe/aprille/suzuki bo są supertrwałe i wysokiej jakości lub decydujesz sie na ciut gorszy jakościowo sprzęt ale taniej.

opinia jest taka jak o innych chińczykach tylko keeway podobno ciut lepszy. Nie aż takie ciut jak kymco ale troche mniej.
Tylko nie ma znaczenia opinia o marce tylko dotychczasowa eksploatacja konkretnej sztuki. Jak jest po rzeźniku to i bycie yamahą jej nie pomoże i dobra opinia też nie.

Dzis ogladalem Piaggio Nrg mc2 Extreme 2000 r. przebieg 25tys. km nowe opony z glebokim profilem, kupil sobie na zime
gaznik, kolektor dolotowy, jakis blol membrany?? moje tlumaczenie na pl, przewod powietrza?? De-PL:)
koszt nowych czesci ok 200€ wg sprzedawcy, ponoc wszystko smiga, za 500€ do negocjacji, warto?
sprowadzil go z CH, sprzedaje bo chce schudnac…:slight_smile: i kupil e-bika:)
Mowil ze tacho cos szwankuje i ze czasem jak gazu daje to ma jakies luki…nie wiem , przejechalem sie nim bylo ok, chyba ze aie nie znam…
Czy lepiej Waszym zdaniem Keeway Matrix z 600km przebiegu, niemal jak nowy za 600€ do negocjacji?

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/piaggio-nrg-extreme-50ccm/704796063-305-8190

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/roller-keeway-50ccm/697421355-305-8862

Jakies sugestie?