Jaki skuter za 1500 – 2000 zł, może ktoś chce sprzedać?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Jaki skuter za 1500 – 2000 zł, może ktoś chce sprzedać?

Ten temat zawiera 33 odpowiedzi, ma 12 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe DeelBeat DeelBeat 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 34 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe devlin
    devlin
    Użytkownik

Witam,

szukam skutera 50 ccm, chętnie używany 1500 – 2000 zł. Spędziłem ostatnie kilka dni na forach i innych allegrach i co nieco teorii się naczytałem, ale praktyka to co innego, jestem całkiem zielony…

Dlatego zwracam się do Was o poradę – jeśli chodzi o sam skuter to oczywiście 50ccm, nie musi mieć żadnego bajeranckiego designu, osiągi vmax mnie nie obchodzi (może być 50kmh), bardziej przyspieszenie i ruszanie z miejsca, żeby mnie na skrzyżowaniu nie rozjechali :), z innych rzeczy mam 190cm wzrostu – więc coś pasującego do tych gabarytów i fajnie byłoby, żeby był dwuosobowy.

Chodzi też o odwieczną kwestię – nowszy Chińczyk czy markowa ale stara używka (czy np. opłaca się kupować Yamahę albo Aprilię z ’99?)

Jeśli ktoś ma coś na sprzedaż (najlepiej woj. Kujawsko-Pomorskie, konkretnie Toruń, ale zawsze można podjechać) to chętnie pogadam 🙂

Będę wdzięczny za każdą poradę, bo już jestem skołowany strasznie:)

Zdjęcie profilowe Loxik
    Loxik
    Użytkownik

W sumie za 2000 możesz mieć używkę ,ale jest duże prawdopodobieństwo ,że była katowana.

Yamaha Aerox 2011r. Przebieg – 345 km.
    Zdjęcie profilowe elloco
    elloco
    Użytkownik

No więc musiałbyś patrzyć tak do 1500zł max żeby jeszcze co najmniej z 5 stówek mieć zapasu na wymiany 🙂 Chyba że z pewnego źródła byś brał.

Było kilka chińczyków..Toros, Baotian… Kymco Agility R16 125ccm do 2017r, Szukam jakiegoś „maxi” 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe mates4514
    mates4514
    Użytkownik

Siemanko. Mogę ci sprzedać Malaguti F10 rocznik 98. Do wymiany raczej nic, ogólnie stan bdb. Wymienię tylko szpilki w cylindrze te od tłumnika bo trochę zjechane są i będzie ideał 😀 Więc jak by co to pisz tutaj , GG 8433653 lub PW. Pozdro.

Ja w korkach nie stoję.
    Zdjęcie profilowe devlin
    devlin
    Użytkownik

mates4514 – a mieszkasz gdzieś w Kujawsko-Pomorskim, żebym ewentualnie mógł wpaść obejrzeć skuter?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Nie kupuj używego i innego złomu, gdyż są one katowane. Pochodzi ci 2 dni i dupa, zazwyczaj akumulator nie działa w takich sprzętak i wgl all zjechane.
    Lepiej przejedź się do Reala i kup sobie nowego chinola – toros f16/el diablo. Te skutery są fajne, tanie, bezawaryjne, i mają dużo pozytywnych opinii.

Zdjęcie profilowe devlin
    devlin
    Użytkownik

izdebski12 napisał:

Nie kupuj używego i innego złomu, gdyż są one katowane. Pochodzi ci 2 dni i dupa, zazwyczaj akumulator nie działa w takich sprzętak i wgl all zjechane.
    Lepiej przejedź się do Reala i kup sobie nowego chinola – toros f16/el diablo. Te skutery są fajne, tanie, bezawaryjne, i mają dużo pozytywnych opinii.

OK, rozumiem – a co z osławioną awaryjnością chińczyków – dwa lata gwarancji (płatnej na przeglądach) spędzone w serwisach, a potem skarbonka bez dna?

Bez urazy – pytam tylko czy to taki stereotyp, czy możliwy jednak scenariusz, dla mnie 2000 to trochę kasy jest, a chcę spokojnie do pracy tym pojeździć. Ewentualnie na co zwracać uwagę przy takim Zippie, jakie słabe strony?

Zdjęcie profilowe Loxik
    Loxik
    Użytkownik

To ,że chińczyki to gówno to stereotyp i opinia tych którzy nim nigdy nie jeździli albo o niego nie dbali i im się często psuł znajomy ma rometa 727 zrobił 36000km wymienił tylko lampę więc JAK DBASZ TAK MASZ.

W tym przedziale cenowym ja bym brał torosa f16 na prawdę zbiera dużo dobrych opinii. Kosztuje teraz 1499zł resztę przeznaczyłbyś na rejestrację itp.

Yamaha Aerox 2011r. Przebieg – 345 km.
    Zdjęcie profilowe rkos
    rkos
    Użytkownik

Stereotyp? Chłopie taki Torosik pochodzi Ci trochę, jak dbasz kilka lat, a co będzie jak skończy się gwarancja? I kto go później kupi?

Polecam jakąś Aprille, Peugeota czy coś w ten deseń w rocznikach 2000-2005 powinieneś znalezc. Omijaj te „cudeńka” po tunigach, wymianach cylindrach, odblokowaniach itd. Bo zazwyczaj były katowane, pzdr 🙂

[IMG]http://i50.tinypic.com/30s992f.jpg[/IMG]
    Zdjęcie profilowe mxx_rs
    mxx_rs
    Użytkownik

rkos nie uogólniaj.
    Chińskie skutery oparte na 139qmb mają naprawdę dobre opinie i robią po kilkanaście tysięcy. Ponadto jak już tyle nim przejedziesz a kupisz za 1500 zł to i nie spodziewaj się, że sprzedasz za jakieś wielkie pieniądze.
    A co do Aprilli itp – owszem można, ale ja osobiście nie zdecydowałbym się kupić skutera, który ma 15 lat i przejechane 30tkm tylko dlatego, że ma znaczek na błotniku.

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/48137] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/48137/icon3.png[/IMG][/URL]
    Pisz po Polsku – Masz w pokoju regał czy regała ? Tak samo skuter a nie skutera !
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 34 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie