Jaki skuter na początek do 3000?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Jaki skuter na początek do 3000?

Ten temat zawiera 26 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe eadem eadem 1 lat, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 27 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A już miałam nadzieję Paci…;)))

Meluzyna napisał:

Ach, mam 175cm wzrostu i szczupłość, a jak to moze wpłynąć na wybór sprzętu? 🙂

Ach… wbrew pozorom ma to znaczenie i to całkiem spore…;)))
    Jazda skuterem to nie tylko j.a.z.d.a, czasami trzeba się zatrzymać, np. na światłach, a wtedy trzeba się nogą podeprzeć, jeszcze lepiej obiema… za krótkie nóżki do zbyt wysokiego skutera mogą być problemem…;))), ale Tobie to raczej nie grozi przy wzroście 175cm.
    Jesteś szczupła, więc skuter nie może być za ciężki – waga decyduje o łatwości manewrowania skuterem…
    Tak czy siak jednynym sposobem jest ^przymierzenie się^ do pojazdu , który zamierzasz kupić i sprawdzenie czy dasz radę bez problemów go opanować 🙂

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

bea555 napisał:

A już miałam nadzieję Paci…;)))

No to już:)

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Czyli nadal jest przyjemnie, a miejsca nie zawalasz 🙂 SUPER! :-)))

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Otóż to:D

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Dwie sroki za ogon? No wiesz… Paci! ;)))
    Masz te możliwości…;))))))

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

A jak młody jeszcze jestem:)

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ja niby też wieczna 18-tka, ale metryką – na wszelki wypadek – nie będę się chwalić;)))))

Zdjęcie profilowe Mily1944
    Mily1944
    Użytkownik

Witajcie,
    Ja też mam taki problem. Znalazłem skuter Piaggio ZIP 50cc w wersji 2t z roku 2014, u mojego zaufanego handlarza który skutery najczęściej sprowadza z Francji. Problem jest taki, a może bardziej moja rozkmina, czy 8900km to dużo jak na taki skuter z takiego roku. Cena jaką zaproponował to 2600 i zapewne udałoby się troszkę ją zmniejszyć. Skuterem jeździłem i wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne. Silnik zrywny, hamulce sprawne. Odpalany był z „kopki” bo akumulator był rozładowany (ew. już walnięty, choć to nie problem). Z drugiej strony tak sobie myślę że jednak, co innego 9k przebiegu dla Piaggio a co innego dla torosa? Napiszcie co myślicie o cenie, czy macie jakieś zastrzeżenie, może inne propozycje w tej cenie?
    Pozdrawiam

PS. Chcę jeszcze dopytać na co ew. zwrócić uwagę przy oględzinach, czy wymienić płyny po zakupie (jak tak to na jakie).

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

2400 zł za markowy skuter z 2014 to aż brzmi za dobrze. Zobacz sobie na ceny używanych piaggio z tego rocznika. 10k przebiegu dla niego to tyle co nic. Przebieg jak najbardziej realny, natomiast przy tej cenie radził bym go SOLIDNIE przejrzeć przez zakupem. I nie mam na myśli ciebie jako amatora tylko kogoś kto siedzi w temacie lub ma doświadczenie z tymi skuterami.

Wkład finansowy na start jest zależny od tego co jest do zrobienia w pojeździe. Przy takim przebiegu (jeśli jest prawdziwy) nie trzeba specjalnie nic wymieniać. Oleju nie wymieniasz bo to 2T. W zarysie ogólnym można powiedzieć, że im mniej wydasz na zakup tym więcej na naprawy. Oczywiście są wyjątki, ale na złoty strzał bym nie liczył. Ale jeśli znasz „zaufanego handlarza” to kto wie 😉

Zdjęcie profilowe Mily1944
    Mily1944
    Użytkownik

Handlarz można powiedzieć że rodzinny 😀 nie sprowadza skuterów ale go o to poprosiłem. Głównie renaulty i to co we Francji jeździ. Sam mi powiedział że zarobi na tym 200zł. Zaufanie mam bo dużo samochodów mamy właśnie od niego. Sprowadził własnie tego piaggio i jeszcze peugota satelisa jakiegoś dużego. Wątpliwości miałem tylko do tego przebiegu. Dzięki za odpowiedzi. A olej jako mieszankę to stosować mixol czy jakoś tak?

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 27 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie