Jaki skuter na początek do 3000?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Jaki skuter na początek do 3000?

Ten temat zawiera 26 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe eadem eadem 5 miesiące temu.

Oglądasz 12 postów - 16 przez 27 (z 27 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

A jak młody jeszcze jestem:)

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ja niby też wieczna 18-tka, ale metryką – na wszelki wypadek – nie będę się chwalić;)))))

Zdjęcie profilowe Mily1944
    Mily1944
    Użytkownik

Witajcie,
    Ja też mam taki problem. Znalazłem skuter Piaggio ZIP 50cc w wersji 2t z roku 2014, u mojego zaufanego handlarza który skutery najczęściej sprowadza z Francji. Problem jest taki, a może bardziej moja rozkmina, czy 8900km to dużo jak na taki skuter z takiego roku. Cena jaką zaproponował to 2600 i zapewne udałoby się troszkę ją zmniejszyć. Skuterem jeździłem i wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne. Silnik zrywny, hamulce sprawne. Odpalany był z „kopki” bo akumulator był rozładowany (ew. już walnięty, choć to nie problem). Z drugiej strony tak sobie myślę że jednak, co innego 9k przebiegu dla Piaggio a co innego dla torosa? Napiszcie co myślicie o cenie, czy macie jakieś zastrzeżenie, może inne propozycje w tej cenie?
    Pozdrawiam

PS. Chcę jeszcze dopytać na co ew. zwrócić uwagę przy oględzinach, czy wymienić płyny po zakupie (jak tak to na jakie).

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

2400 zł za markowy skuter z 2014 to aż brzmi za dobrze. Zobacz sobie na ceny używanych piaggio z tego rocznika. 10k przebiegu dla niego to tyle co nic. Przebieg jak najbardziej realny, natomiast przy tej cenie radził bym go SOLIDNIE przejrzeć przez zakupem. I nie mam na myśli ciebie jako amatora tylko kogoś kto siedzi w temacie lub ma doświadczenie z tymi skuterami.

Wkład finansowy na start jest zależny od tego co jest do zrobienia w pojeździe. Przy takim przebiegu (jeśli jest prawdziwy) nie trzeba specjalnie nic wymieniać. Oleju nie wymieniasz bo to 2T. W zarysie ogólnym można powiedzieć, że im mniej wydasz na zakup tym więcej na naprawy. Oczywiście są wyjątki, ale na złoty strzał bym nie liczył. Ale jeśli znasz „zaufanego handlarza” to kto wie 😉

Mily1944
    Użytkownik

Handlarz można powiedzieć że rodzinny 😀 nie sprowadza skuterów ale go o to poprosiłem. Głównie renaulty i to co we Francji jeździ. Sam mi powiedział że zarobi na tym 200zł. Zaufanie mam bo dużo samochodów mamy właśnie od niego. Sprowadził własnie tego piaggio i jeszcze peugota satelisa jakiegoś dużego. Wątpliwości miałem tylko do tego przebiegu. Dzięki za odpowiedzi. A olej jako mieszankę to stosować mixol czy jakoś tak?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

mieszankę z dobrym olejem 2T ale nie mixolem – to nie ta era. Nie schodził bym poniżej jakiegoś orlenu platinum. Ja osobiście brykałem na Castrol Formula 2T
    Nowoczesne konstrukcje (i piaggio zapewne też) ma osobny zbiornik na olej do 2T i sam go dozuje do paliwa. Litr wystarcza na około 700-1000km (w zależności od tego ile spala paliwa).
    Pooglądaj go, ściągnij z neta manual i bedziesz wszystko wiedział.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Mily1944
    Użytkownik

Producent z tego co wyczytałem w manualu zaleca SELENIA HI-SCOOTER 2 tech jako olej do mieszanki.
    Najwyższej jakości olej fully synthetic włoskiej firmy SELENIA do silników 2T z wtryskiem chłodzonymi woda lub powietrzem, z każdym systemem mieszania i wyposażonych w katalizator. Jest rezultatem badaniem HI-TECH, przeprowadzonych w PIAGGIO na silnikach nowej generacji. Spala się całkowicie, nie zostawia osadów w komorze wtryskowej, niska emisja dymu.
    I teraz już sam nie wiem czy sie nabierać i kupować ten zalecany czy np. tego castrola formułe? Są jakieś różnice?

Mily1944
    Użytkownik

Czyli potrzebuje tylko oleju do paliwa (mieszanki) czy porzebuje jeszcze jakiś innych (w internecie piszą o jakiś do przekładni)?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie ma – nie szalej. Byle nie jakis mixol albo „czerwony” z malin…
    do przekładni też jest. Osobny. 80W90 albo coś 90W140 (bo to różnie bywa). Do przekładni wchodzi około 100ml i styka na 2500km a potem powinno się wymienić.
    Ściągnij sobie instrukcje to nie bedziesz pytać o podstawowe rzeczy.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Mily1944
    Użytkownik

Mam ją tylko ona jest po szwedzku chyba i nic z tego nie rozumiem, ale dzięki za pomoc.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

szukaj po angielsku lub polsku. ale przebiegi, oleje.. itd to wszystko jest najcześciej obrazkowo tabelkowe wiec i bez języka idzie to zrozumieć

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

No i jak zawsze zalecamy poznanie podstaw budowy i zasady działania. Poczytaj, pooglądaj na yt mądre kanały omawiające mechanikę pojazdową. Dzięki temu zaczniesz rozróżniać poszczególne płyny które są w skuterach, motocyklach itd. A im mniej będziesz się opierał na „ktoś coś gdzieś” a więcej na źródłach wiedzy technicznej, tym lepiej dla ciebie.

Oglądasz 12 postów - 16 przez 27 (z 27 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie