Jaki skuter dla dostawcy

Witam

Proszę o radę jaki skuter wybrać dla dostawcy. Potrzebuje kupić kilka takich skuterów i zależy mi aby one jeździły a nie psuły się na potęge.
Oczywiście cena ma znaczenie, proszę o jakieś sugestie w segmencie nie drogich maszyn. Preferuje aby były nowe.
Czy jakaś chińszczyzna wchodzi w gre? Romet, Zipp itp?
Dzięki.

Tak po prawdzie, to uważam że ważniejsze od konkretnego modelu, jest zapewnienie sobie w pobliżu dobrego serwisu, reagującego natychmiast i zapewniającego regularne, a niedrogie przeglądy. Potem ponegocjowałbym z kilkoma dilerami. Co do modelu, to po prawdzie ma to niewielkie znaczenie. Większość "chińczyków" różni się głównie plastikami. Ważne, żeby w ramach zakupu zostały drobiazgowo przejrzane, podokręcane i posprawdzane. Szkoda by chyba pieniędzy na lepsze skutery jako dostawczaki. Ważne są szybkie przeglądy, regulacje i naprawy. Wtedy skutery z przedziału 2-3 tysiące w zupełności się sprawdzą...

Myślę że pojazdy fubkcjonujące jako dostawcze powinny być z stajni uznanych marek. Prym jeśli chodzi o konkretny model wiedzie Peugeot Ludix. We Francji, Hiszpanii w zasadzie jedyny pojazd wybierany przez pizzerie kurierów czy nawet poczte - i te pojazdy mimo wizualnie stanu jak po kataklizmie dalej zasuwają po drogach a nie po serwisach. Pojazdy "chińskie" po prostu nie wytrzymają takiej eksploatacji a i nie chodzi o to żeby przestały okres gwarancyjny w serwisie. Mimo iż ich jakość znacznie się polepszyła to do biznesu opartego na dostawie na pewno bym ich nie włączył. Może i cena i fakt nowości przemawia za al np. Jakiś czas temu pewien prywatny importer miał po poczcie 4 takie sztuki już z bagażnikami i kuframi chyba po 1700 zł sztuka. Do tego pełen serwis i wymiany ok. 500 zł i za 2200 jest pojaD niezawodny i sprawdzony.

Polecam skutery do tego przystosowane,bo jak się zasugerujesz ceną [a taniej w firmie wychodzi drożej] zawsze możesz koszt ich zakupu[lizingu] wrzucić w koszty uzyskania przychodu nie polecę ci taniego rometa itp bo kurier będzie latał pieszo lub rowerem ty będziesz spłacał skutery a serwis cię będzie doił.najlepszą ofertą dla ciebie będzie chyba ten [są twarde wiem z autopsji] a przy zakupie kilku łaski ci nie zrobi sprzedając o 999zł taniej.
http://otomoto.pl/tgb-express-50-gliwice-kurier-towarowy-pizza-driver-M4017339.html

Witam,

również szukam dobrych skuterów, za które nie trzeba słono płacić, ale sprawnych i jakościowych. Zdaję sobie sprawę, że wszystko co dobre kosztuje, są jednak marki niższego pułapu równie dobre. Tylko jakie?

Są, albo nawet i lepsze...

sym,tgb,kymco.adly moto,cpi marki z taiwanu tzw zamienniki "markowych" klasa średnia a niejednokrotnie wytrzymalsze bo oparte na starych konstrukcjach [prostsze więc mniej awaryjne]

Do wspomnianego grona dorzuciłbym jeszcze kymco zx. Moim zdaniem to taki weteran jeśli chodzi o pizzerie

Dzięki za odpowiedzi.
Z droższymi pojazdami jest podstawowy problem że są droższe :)
Ja potrzebuje 3 maszyny i nie stać mnie na te droższe, dlatego z tej tańszej półki co byście polecali?

A ile możesz wydać na sztukę tak zapytam

do 3000zł

to raczej coś takiego
http://allegro.pl/duzy-skuter-romet-router-deluxe-8-promocja-poznan-i5024097371.html
http://otomoto.pl/zipp-quantum-wyprzedaz-M3694190.html

jest to coś wogóle warte? 3 miesiące to chociaż pojeździ ? Ten sprzęt musi robić około 3000km na miesiąc

Jeżeli celujesz w nówki, to za te pieniądze nie masz wyboru. Ale tak jak napisałem wcześniej sprzęt Ci pojeździ, jak będzie pod troskliwą opieką. Części są tanie. naprawy dość proste.

Powiem ci tak po 1.żaden kurier nie będzie docierał skutera jak zniknie ci z pola widzenia.2.Co za tym idzie muszą być nie do zarżnięcia.3 Więc w tych pieniądzach niema takich wytrzymałych kup lepiej 6 po 1800zl