Jaki skuter dla 14 latka?

Siemka! Mam 14 lat i ok. 175 cm. Chciałbym sobie kupić na wiosne skuter za ok. 3500 zł. Zastanawiałem się nad Rometem 717 ciecz i Keeway'em Matrixem. Nie chce używanych. Co polecacie i dodam jeszcze, że wolałbym sportowy wygląd? :D

Sportowe skutery? Raczej motorowery! Zipp Pro 50 GT 2013 - wygląda sportowo!

Niee... chodzi mi o coś w stylu Keeway Matrix :D Zajebisty wygląd i cena nawet nie taka zła. Jakies opinie o Matrixie?

Miałem tego chińczyka - po tuningu - dynamiczny motorek. Ale jak na chińczyka przystało, zaczęły odpadać mu plastiki, odkręcać się śrubki. Dosyć dużo palił, często trzeba było regulować gaźnik. Opony charakteryzują się typową przyczepnością - czyli bardzo łatwo można zaliczyć glebę. Ogólnie silniki 2T - to dla mnie porażka. Słaba żywotność i duże spalanie - o dźwięku nie wspomnę.
Tylko nie wiem, gdzie Ty upatrujesz w nim sportowego wyglądu?

Bierz Zumico GR 200!

Z tego co czytałem w necie o tym skuterze to nie jest aż taki zły :D to jaki polecacie? Do 3500 zł

GR 200 to motorower! Nie myl pojęć bo kupisz jakieś dziadostwo!

Motorower wygląd bardziej na motor, skuter same plastiki.

Przez wielu Keeway uważany jest za najlepszego producenta chińskich motorowerów i skuterów. Miałem dwa ich modele. Więc nie chcę nawet sobie wyobrazić jakie skutery produkowane są przez pozostałych chińskich producentów!

Ja też miałem Keewaya, a nawet dalej mam. Całkiem zacna kolubrynka. Zrywny, w miarę bezawaryjny (przynajmniej w porównaniu z innymi skuterkami), średnio ekonomiczny (w Hurricane 3,5l to norma), jakość najlepsza spośród chińskich wynalazków. Mi po prawie 9 tyś km coś brzdękło w okolicach wario, i wydaje z siebie dziwne dźwięki, ale dalej jeździ. Do 10 tyś spokojnie by dociągnął. Uwzględniając mój styl jazdy (manetka on-off) to i tak całkiem niezły wynik.

Jeśli miałbym do wyboru Rometa i Keewaya wybrał bym Keewaya.

Dziękuje :D chyba sie zdecydowałem. Wybiore Keeway Matrix :D

stobina napisał:

Dziękuje :D chyba sie zdecydowałem. Wybiore Keeway Matrix :D

musze przyznac ciekawie zdecydowales
po stwierdzeniu kolegi wyzej manetka on-off
moze warto jednak poczytac troche opini na necie i opini doswiadczonych skuterowcow ?

stobina napisał:

Dziękuje :D chyba sie zdecydowałem. Wybiore Keeway Matrix :D

To dobry wybór - jak to mówią - wybrałeś mniejsze zło!

Wybrał gówno!

Spośród lepszego gówna a gorszego gówna chyba lepiej wybrać to lepsze prawda? Keewaye nie są najlepszymi skuterami pod słońcem, tak samo jak Romety. Jakościowo są do siebie podobne, ale jednak Keeway w tym porównaniu góruje.

Nie piszcie takich rzeczy !!!! I to gówno i to gówno . Nie ma że ten lepszy czy ten ( jeśli mówicie o chinolach ) . To tak jak byście porównywali 2 kupy : Ta bardziej śmierdzi czy ta ? -.-

Emul1 napisał:

Nie piszcie takich rzeczy !!!! I to gówno i to gówno . Nie ma że ten lepszy czy ten ( jeśli mówicie o chinolach ) . To tak jak byście porównywali 2 kupy : Ta bardziej śmierdzi czy ta ? -.-

Cóż za efektowne porównanie :-)

-.-

Masz 3,5k tak?
Spokojnie zmieścisz się w kupnie yamahy aerox czy appki sr 50,
ja swoją roxane kupiłem za 3.000, a mogłem nówkę zippa + dodatki, albo roxa z 2001, no nie okłamujmy się ale yamaha to yamaha, chyba lepsza uzywana niz chinczyk. Mój kumpel ma zippa nie wiem jaki model, ale wsadził w niego z 3 kafle i jeszcze nie jest zrobiony do końca, więc wiesz. Lepiej używka niż cienka nówka, takie moje zdanie.

Zdecydowanie nowy Keeway z salonu!

tego zdania jednak nie jestem, marka nie wyrobiła u mnie sobie dobrego zdania, ale cóż, ja polecam roxa albo sr w porywach jet force :)
Dobre, zrywne skutery.