Jaki przebieg wytrzyma kymco super 9 lc?

chłodzony cieczą, tak na oko

(Jak się dba tak się ma). Zależy jak będziesz jeździł jak normalnie razem z regułami dotarcie go , jazdy nie na cąłym gazie (często) to skuterek długo wytrzyma . Nie da się liczbą dosłownie określić .

Kilkaset tysięcy kilometrów. Jak będziesz regularnie wymieniał oleje, filtry... Kymco to jakość Hondy - więc żywotność sprzętu bardzo DUŻAAAAAA....

benekpe napisał:

Kilkaset tysięcy kilometrów. Jak będziesz regularnie wymieniał oleje, filtry... Kymco to jakość Hondy - więc żywotność sprzętu bardzo DUŻAAAAAA....

Kilkaset tysięcy? To żart hehe ....

tak jak pisal benekpe -od 100tys do 200tys i wiecej wszystko zalezy jak bedziesz go eksplatowal,powietrzne daja do 130tys i jeszcze jezdza nie katowane przez malolatow wiec tylko wymiany serwisowe pasek, rolki, klocki, uszczelniacze(to z przebiegiem),z czasem sprzeglo,wariator a silnik jak wyzej pisal kolega benekpe

motorower nigdy nie przejedzie tylu km bez remontu. 200 tyś to nawet sporo jak na samochód

wszystko zalezy na ile jedziesz obrotow im mniej tym wiecej km zrobi silnik niestety cos za cos ale jest to osiagalne

bez edycji -chcialbym dodac ze mowie tu o silniku 4t

Ludzie zapomnieli, że stare sprawdzone konstrukcje silników samochodowych wytrzymywały spokojnie MILION kilometrów. W latach 80-tych taki merc z takim przebiegiem nikogo nie dziwił... Tak samo Honda Cub - najlepszy motorower na świecie - jego silnik wytrzymywał setki tysięcy kilometrów. Obecnie tylko Kymco nadal robi takie silniki - pozostali jedynie wzorują się na silnikach legendarnej Hondy. Więc ludzie przyzwyczajeni do chińskiej jakości z niedowierzaniem przyjmują tą oczywistą prawdę.
Właściciel chińczyka pieje z zachwytu jak bezawaryjnie przejedzie 300km.. Jak uda mu się pokonać dystans 1tys. km to jest w siódmym niebie... Smutne, to...

poniekad masz racje smutne to ale prawdziwe,z drugiej strony nawet te chinskie robia przebiegi tylko jakims dziwym trafem w wiekszosci u dojrzalych ludzi

Czytałem gdzieś w sieci że skuter Sym (nie pamietam modelu)przejechał 100000 km.Jest to możliwe o ile skuter będzie dosiadała istota rozumna :).

Kilkaset tysięcy? Chłopcze Ty chyba śnisz. Jeżeli dobije do 50.000km to dobrze taki mały cylinderek. Moje Kymco Vitality dobiło prawie do 33.000km i siadło. Max to 50.000km,nie oczekuj więcej.

loj zauwaz ze mowimy o silniku 4t dla 2t to nie osiagalne :)
choc 65tys qwantumem w 2t juz jest i jezdzi dalej osiagi fabryczne a silnik chlodzony powietrzem

Ale autor posta wyraźnie napisał o Kymco Super 9 2T.

pogawedzic mozna -mniejsze obroty i 50 tys da rade :)

Silniki 2T już dawno przeszły do lamusa. Oprócz pierdzących kosiarek i pierdzących wozidełek 50ccm nie mają już dawno innego zastosowania.
Nie dość uważnie przeczytałem tytuł wątku, stąd moja pomyłka. Oczywiście chodziło mi o silnik 4T. Bo już od dawien dawna tylko takie mają racje bytu.

wszystko zależy od obrotów jakie osiąga silnik ,samochody mają około 2 - 3000 przy normalnej jeździe a skutery po 7-9 i dlatego szybciej się zacierają

Dlatego należy kupować biegówki. Na średnich obrotach osiągasz maksymalną prędkość na najwyższym biegu. Redukujesz biegi po to by nie żyłować silnika.

Widziałem Kymco Agility 4T z przebiegiem 75000 km i to bez remontu. Katowany w pizzerii, porozbijany z każdej strony i jeździł, tylko trochę oleju gubi.

W 2T remont silnika to koszt rzędu 50 - 100 zł i trwa przy braku wprawy max godzinę pod blokiem i to bez użycia specjalistycznych narzędzi. W 4T to już problem...

Ja tam nie wiem bo za małe mam doświadczenie, wiem że chiński silnik 50ccm 4t 20tyś km przejechać musi i łaski nie robi, jeśli komuś nie przejedzie winny jest kierowca a nie skuter. Za to czytałem kiedys na jakimś forum jak ktos testował piaggio 500ccm i po 50 tyś km silnik był do remontu, wiele zależy jaką moc generuje silnik z danej pojemności, po prostu silnik mocno wysilony służy krótko, tyczy się to motocykli skuterów i tak samo aut. Wspomniany wcześniej mercedes fakt przejeżdżał milion kilometrów ale jaka on miał moc, nie posiadał mocy w ogóle dziś z takiej pojemności wyciaga sie po 300koni najbiedniej, i gdyby podkręcić ten stary silnik z merola do 300 koni nie przejechał by 50 tyś kilometrów a co dopiero milion.