Jaki olej przekładniowy do skutera

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Jaki olej przekładniowy do skutera

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe gibonek
    gibonek
    Użytkownik

Witam.
    Jeżdżę skuterem CPI Aragon GP rok produkcji 2009, dwusuwowy, mam przejechane 1.560 km, skuter więcej stoi niż jest w użytkowaniu.
    Mam pytanie, jaki olej przekładniowy lać i co ile km go wymieniać, gdzieś czytałem że ponoć po każdym tysiącu km.
    Kilka dni temu ruszyłem nim w króciutką trasę, było wszystko dobrze, zaparkowałem … następnego dnia opuszczam go ze stopki pcham aby wyjechać za bramę i … strasznie zaczęło piszczeć w okolicach tylnego koła lub w karterze.
    Odkręciłem śrubkę tą przy karterze gdzie sprawdza się poziom oleju przekładniowego, była praktycznie sucha, noo może minimalnie końcowy cypek nakrętki był mokry, zaryzykowałem i wybrałem się na wycieczkę ale również krótką, wyłączyłem silnik, pchnąłem skuter na przód, przestało piszczeć, odkręciłem nakrętkę ponownie, końcówka nakrętki mokra od oleju ale z otworu olej nie kapał.
    Co mogło być przyczyną, tych głośnych na pół osiedla pisków, no i powyższe pytanie.
    Dziękuję z góry za szczere oraz profesjonalne porady.

• Ten temat został zmodyfikowany5 miesiące, 2 tygodnie temu przezZdjęcie profilowe gibonek gibonek.
    • Ten temat został zmodyfikowany5 miesiące, 2 tygodnie temu przezZdjęcie profilowe gibonek gibonek.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

oleju przekładniowego tak nie sprawdzisz. Tam nie ma być pod wlew. to nie skrzynia w niektórych samochodach że lejesz aż do przelewu.
    Tam sie wlewa 100ml i to jest znacznie poniżej śrubki.
    Co mogło piszczeć to się nie zgaduje tylko sprawdza. Ściąga pokrywe napędu, kręci kołem i patrzy. Ew rozkłada coraz więcej.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: