Jaki olej przekładniowy do skutera

Witam.
Jeżdżę skuterem CPI Aragon GP rok produkcji 2009, dwusuwowy, mam przejechane 1.560 km, skuter więcej stoi niż jest w użytkowaniu.
Mam pytanie, jaki olej przekładniowy lać i co ile km go wymieniać, gdzieś czytałem że ponoć po każdym tysiącu km.
Kilka dni temu ruszyłem nim w króciutką trasę, było wszystko dobrze, zaparkowałem … następnego dnia opuszczam go ze stopki pcham aby wyjechać za bramę i … strasznie zaczęło piszczeć w okolicach tylnego koła lub w karterze.
Odkręciłem śrubkę tą przy karterze gdzie sprawdza się poziom oleju przekładniowego, była praktycznie sucha, noo może minimalnie końcowy cypek nakrętki był mokry, zaryzykowałem i wybrałem się na wycieczkę ale również krótką, wyłączyłem silnik, pchnąłem skuter na przód, przestało piszczeć, odkręciłem nakrętkę ponownie, końcówka nakrętki mokra od oleju ale z otworu olej nie kapał.
Co mogło być przyczyną, tych głośnych na pół osiedla pisków, no i powyższe pytanie.
Dziękuję z góry za szczere oraz profesjonalne porady.

oleju przekładniowego tak nie sprawdzisz. Tam nie ma być pod wlew. to nie skrzynia w niektórych samochodach że lejesz aż do przelewu.
Tam sie wlewa 100ml i to jest znacznie poniżej śrubki.
Co mogło piszczeć to się nie zgaduje tylko sprawdza. Ściąga pokrywe napędu, kręci kołem i patrzy. Ew rozkłada coraz więcej.