Jaki motorower polecacie?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Jaki motorower polecacie?

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 11 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Misiek54
    Misiek54
    Zablokowany

Jestem dziewczyną. Mam 15 lat, około 166 cm, 44 kg.
    Kilka dni temu wystawilam na olx skuter Motowell Magnet Sport i za niego chciałabym kupić sobie jakiś motorower z biegami do 4200 zł (na więcej mnie nie stać) Motorower bedzie używany tylko w celach rekreacyjnych. Krótkie przejażdżki, dojeżdżanie do szkoły itp. Ostatnio wpadło mi w oko kilka marek takie jak: Romet rr 50, barton fr 50 no i romet arrow fly 50. Nie wiem który wybrać żeby był tani w utrzymaniu a zarazem porządny. Bedzie to moja pierwsza „biegówka”. A wy jaki motorower mi polecacie. Prosze o pomoc.

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Jak na twoje niewielkie przebiegi to wszystkie będą ok. Silnik jest taki sam – niezawodny i trwały 139FMB. W dodatku jest w stanie zadowolić się niecałymi 2l/100km tak więc nie zrujnuje ci kieszeni. 🙂 Bierz taki który ci się najbardziej podoba, ewentualnie przymierz się do nich i wybierz najwygodniejszy.

Zipp Salmo: przebieg 51026km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 2430km.
    Misiek54
    Zablokowany

Dzięki wielkie za pomoc! 🙂

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Stać Cię na przykład na nowego Zippa Pro
    http://www.olx.pl/i2/oferta/zipp-pro-50-gratis-CID5-IDccduP.html#:79e4b898f3
    lub 8-10 latki markowe (Rieju RS, Yamaha TZR, Derbi GPR, Peugeot XR).
    Wiedząc jak są używane sportowe 50 (a takie Cię interesują), zdecydowanie bym poszedł w nowy motorower.

Misiek54
    Zablokowany

Juz pisalam…nie stać mnie na nowy motorower! Budżet jest ograniczony max do 4000 a poza tym rieju jest bardzo nie wygodny a o zippach sie juz duzo naczytalam negatywnych opinii.

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Sama podałaś ^ścigacze^ 50ccm jako swój cel, one wszystkie są niewygodne. A ZIP jest poniżej 4K (3.890).
    *
    Rozumiem, że się nasłuchałaś o ZIPPie, ale czy Romet (do tego używany) będzie lepszy? Albo leciwe markowe graty? One mają naprawdę ciężkie życie, wygląda to jak motocykl i właściciel próbuje zapierdzielać tym jak motocyklem. A to jednak motorower, łatwo zajeździć…
    Co do wygody, to nawet CODA w jednym z odcinków swojego motovloga w końcu przyznał, że do codziennej jazdy sport to słaby pomysł. I miał na myśli litrowe potworki (takie, jak jego). Pięknie się zdziwił sprawnością poruszania sie na skuterze w ruchu miejskim, a jeszcze lepsze są najnowsze odcinki (testy maszyn różnych klas, w tym sporo hond z automatami DCT). Jak człowiek ma okazję popróbować różnych pozycji na różnych modelach, to się nagle okazuje, że ścigacz może i jest fajny… do zabawy… na tor. Ale reszta jest znacznie wygodniejsza do codziennego wożenia naszego tyłka.
    No i chłopak się po prostu starzeje :-)))
    https://www.youtube.com/user/CODApl

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Coda to sam siebie zadziwił. Też grubo tkwił w stereotypach i mu się wydawało to i owo – np w temacie skuterów o których pojęcia i styczności nie miał. Potem wsiadł na jeden drugi i sie okazało że to dla ludzi i całkiem wygodne i nawet całkiem szybki może być, i poręczne, i praktyczne, i nawet jadąc można odpocząć.. 😀

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Dokładnie, dlatego to takie zabawne :-)))
    *
    A wracając do tematu, MIsiek54, to skąd pomysł na scigacza? Podobają Ci się? Bo że biegówka, to rozumiem – pewnie plany na ogarnięcie skrzyni i robienie kolejnych kategorii aż do A., tak? Ale dlaczego akurat sport do codziennej jazdy? Inne słabo wyglądają…?

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie