Jaki motorower? Pilnie, na szybko!

Sprzedaję na dniach swojego Toros'a F16 i zamierzam kupić pierwszy motorower z biegami, dlatego zależy mi na czasie.
Propozycje padają na:
- Zipp Manic 50
Czytałem, że ma on wszystkie 4 biegi w dół i tutaj moje zapytanie, czy opłaca mi się go kupować. Strzelam, że za dobry to wybór nie jest i tutaj do Was moje zapytanie: Jaki (w tym stylu i za podobną cene) motorower byście polecli? Ma być wyglądem podobny do Manic'a, biegi w górę, no i to chyba tyle. Najlepiej używany, wiadomo, chcę wydać jak najmniej, wspomnanego Manic'a wychaczyłem za 1000 i w bardzo dobrym stanie, ale te biegi.............
Wypowiedzcie się prosze, co o tym sądzicie. Mam również nadzieję, że pomożecie mi wybrać odpowiedni motorower.

Biegi w dół to nic strasznego, sportowe motocykle mają biegi w dół, ja właściwie na co bym nie siadł to od razu się przestawiam i prawidłowo wrzucam biegi.

degename napisał:

Biegi w dół to nic strasznego, sportowe motocykle mają biegi w dół, ja właściwie na co bym nie siadł to od razu się przestawiam i prawidłowo wrzucam biegi.

No skoro tak, to w porządku. Znajomi mnie straszyli, że trudno się potem przestawić, a co myślisz o samym "Manic'u"? Jest on "dobrym", jak na swoją cene motrowerem?

Słyszałem, że zipp to syf a używany chińczyk to już w ogóle raczej nie tykać.

norbi1551 napisał:

Słyszałem, że zipp to syf a używany chińczyk to już w ogóle raczej nie tykać.

Zipp, to syf, racja, dla zamożnych tak.
Aczkolwiek co poradzić, jeżeli dysponuje się takim budżetem, a nie innym, a chce się dalej jeździć. Dlatego piszę do Was, nie chce tutaj słuchać krytyki żadnego pojazdu, chce spytać o Waszą opinię i ewnetualne porady dotyczące kupna motoroweru.

Jak za 1000 zł to myślę że jest ok, sprawdź tylko czy ma całą ramę. bo lubią pękać niezależnie od marki czy modelu.

degename napisał:

Jak za 1000 zł to myślę że jest ok, sprawdź tylko czy ma całą ramę. bo lubią pękać niezależnie od marki czy modelu.

Rama się trzyma twardo, czy na coś jeszcze warto zwrócić uwagę Twoim zdaniem?

Przecież to była opinia (porada)