Jaki luz zaworowy dla SYM Orbit 4T?

Witam!
Znalazłem w service manual informacje że luz zaworowy powinien wynieść dla SYM ORBIT 4t na Ssący 0.03/Wydechowy 0.05±0.02 mm.

Valve clearance: IN/EX 0.03/0.05±0.02 mm
Czy ktoś to może potwierdzić?

Masz konkretne dane z instrukcji serwisowej.

Niczego tutaj nowego nie wymyślimy. Ustaw to tak jak jest tam napisane. Możesz to ustawić na tę górną dodatnią wartość... 0.05 mm (Intake-ssący) i 0.07 mm (Exhaust-wydechowy). Będziesz miał większą pewność, że zawory pomimo zużywania się i nieznacznego osiadania w gniazdach zaworowych nie skasują Ci tego luzu zbyt wcześnie. Dbasz o swoje moto i czasami zaglądasz do silnika, to ustaw to wzorcowo. Widocznie producent jest pewny jakości zastosowanych przez siebie materiałów. Możesz też potestować takie i takie ustawienia, to nie zajmuje dużo czasu i nie trzeba liczyć na widzimisie innych.

Osobiście mam kilka pdf-ów serwisowych do 4T GY6 139 QMB i zazwyczaj dominują tam wartości 0.05 mm (IN) i 0.05 (EX), ale ja ustawiam u siebie wartości... 0.06 mm (IN) i 0.08 mm (EX) i to też zdaje egzamin w moim chińczyku z cylindrem 47 mm (72 cm3).

Działaj, praktyka uczyni z Ciebie mistrza. ;D

A możesz mi napisać jaki luz zaworowy powinien być w Peugeot Satelis 125 11KW/15KM