Keeway Outlook 125 ccm – Jaki kufer?

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #49056
    siwypln
    Użytkownik
    • 23
    • 204Postów:

    Witam.Jestem szczęśliwym właścicielem Keeway Outlook 125cc i szukam dużego kufra.Szukałem po necie i sklepach w Bydgoszczy i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/kufer-centralny-do-motocykla-48l-fjr-cb-cbf-xj-fj-i2044516235.html Nie jest to mocowanie w systemie monolock bardziej zbliżone do monokey mianowicie po zamocowaniu kufra do płyty montażowej od środka wkręca się dużą śrubę (coś jak motylek)by zdjąć kufer wystarczy odkręcić śrubę (bez jakichkolwiek narzędzi) CO o tym sądzicie ????? Dodam że kufry w systemie monolock mnie nie interesują POZDRO…

    #49065
    klekocix
    Użytkownik
    • 54
    • 485Postów:

    Co do kufra Awina to mogę się wypowiedzieć.

    Mam obecnie taki o pojemności bodajże 38L (wchodzi w niego jeden kask integralny). Niestety, dwukrotnie go już zgubiłem, przez co jest trochę poobijany. Nie jest to najwyższa jakość niestety. O ile połączenie kuferek <-> podstawa jest całkiem dobre, to niestety mocowanie kuferka do stelaża – tragiczne. Plastik jest bardzo mało wytrzymały. W lato jeszcze dawał radę – jednak na jesieni kiedy była niższa temperatura – a ja wpadłem w dziurę na drodze – kufer wraz ze stelażem wysprężynował, wyrwały się śruby z plastiku, i cały kufer z podstawą pięknym łukiem wylądował na poboczu drogi 🙁

    Po raz kolejny użyłem tej samej podstawy (w zestawie są dwie) i przykręciłem do skutera (w innych, nie połamanych miejscach). Niestety, na kolejnym większym wyboju podstawa znów nie wytrzymała i kufer przekręcił się wraz z nią do góry nogami stelaża…

    Jednak pierwszą awarią tego kuferka był uszkodzony zawias – wypadł ten trzpień wewnątrz jednego z dwóch. Wkręciłem w to miejsce dość długą śrubę – blachowkręt i problem został rozwiązany.

    Miałem też identyczny wielkością kufer jak z Twojego zdjęcia w Ince Street, ale zbyt krótko nią jeździłem, żeby móc się o nim wypowiedzieć (jakość plastiku taka sama we wszystkich kuferkach Awina).

    #49067
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0
    • 783Postów:

    zobacz markę Kappa
    warto dopłacić kilka PLNów do jakości

    z wielkością nie przesadź, jak skuter ma być używany często w mieście to dobrze aby kufer nie był szerszy od odwłoku a nawet ciut węższy, zdecydowanie ułatwi to manewrowanie między autami i ie zagrozi widoczności w lusterkach

    siwypln napisał:

    e kufry w systemie monolock mnie nie interesują

    przemyśl to
    monolock jest dużo trwalszym rozwiązaniem od śruby
    nie trzeba wypakowywać zawartości przy odpinaniu które trwa ułamek sekundy a montaż jeszcze szybciej

    #49068
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Ja kupiłem kufer SHAD SH49 – mogę powiedzieć że są dość drogie ale jakość jest wręcz nieprawdopodobna, wszystko jest doskonale spasowane i plastik jest najwyższych lotów.

    #49071
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    ja mam dużą Awinę 62l czy coś koło tego. Raz odpadł bo pękły mocowania w płycie… Teraz jest na stałe przykręcony. Poza tym sprawuje się świetnie. Jest pojemny, wchodzą 3 butelki 2l i wiele innych rzeczy.

    #49084
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    Jeśli kufer to tylko dobrej firmy: Givi,Kappa,Shad

    #49099
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Ja mam taki http://allegro.pl/givi-e30n-30-l-monolock-kufer-motocyklowy-plyta-i2050867183.html i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę. Jakość wykonania na dość wysokim poziomie. Kask integralny mieści się bez problemu i zostaje jeszcze troszkę luzu po bokach. Trzyma się tak solidnie że można nim podnieść tył skutera.

    #49102
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

    a ja musze znow sobie kupic kufer wiosenka bo moj poszeł w odstawke po kraksie i tez z pewnoscia kupie avine 62L

    #49104
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31
    • 399Postów:

    ja mam ten co był w komplecie(lepszy taki jak żaden) jeszcze się nie rozleciał tylko ma jedna wadę jak ostro pada to woda leci do środka i trzeba było zrobić odpływy wiertłem na spodzie wiec proponowałbym jakiś szczelny

    #49158
    klekocix
    Użytkownik
    • 54
    • 485Postów:

    bitronxp1 napisał:

    ja mam ten co był w komplecie(lepszy taki jak żaden) jeszcze się nie rozleciał tylko ma jedna wadę jak ostro pada to woda leci do środka i trzeba było zrobić odpływy wiertłem na spodzie wiec proponowałbym jakiś szczelny

    U mnie oryginalny był ładny – bo w kolorze nadwozia – ale z paskudnego, twardego plastiku. Poległ po 2000km jazdy po warszawskich drogach. Odpadła jego górna poktywa 🙂 i był do zmiany, nie dało się go naprawić.

    #49162
    dziadek
    Użytkownik
    • 0
    • 70Postów:

    Z Outlookiem zgrabnie wygląda kufer,który Ci polecił Kapuchon, i dobra jakość. Jeżeli zależy Ci na pojemności i co ważne na cenie to wydaje mi się że wybrałeś dobry na allegro (przykręcany). Mocowanie monolock sprawdza się, ale w kufrach dobrej jakości, innaczej będziesz gubił tak jak klekocix.

    #49173
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

    ja nie zgubiłem dziadek swojego kufra ani razu.

    #49285
    siwypln
    Użytkownik
    • 23
    • 204Postów:

    Dziadek mi wystarczy mały kufer na jeden kask integralny (AGV K-3 EVIL) i mam pytanie czy ten kufer Givi który poleca kapuchon sprawdzi się przy prędkościach około 80 km/h i czy jest solidny ??? Pozdrawiam

    #49287
    guliwer55
    Użytkownik
    • 28
    • 746Postów:

    Mi ostatnio pękła podstawa do kufra która była blaszana i dno kufra ,kupiłem nowy ale bardziej masywny

    #49289
    grocik
    Użytkownik
    • 5
    • 310Postów:

    Kuferek Kapuchona na pewno sie sprawdzi 🙂

    #49290
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Ja mam ten model Givi E30N i naprawdę polecam. Przez pierwsze km miałem obawy czy przy szybszej i wyboistej jeździe się coś nie odepnie i nic się nie dzieje. Jakość plastiku jest bardzo dobra. Przewoziłem już w tym kufrze prawie 10kg i nic nie pękło. Naprawdę polecam.

    #49291
    guliwer55
    Użytkownik
    • 28
    • 746Postów:

    Ja kupiłem taki ma solidną podstawę nie tak jak poprzedni blaszaną http://moto.allegro.pl/kufer-centralny-black-32-litry-43-5×41-5×31-5-04-i2098581602.html

    #49301
    dziadek
    Użytkownik
    • 0
    • 70Postów:

    Givi robi bardzo dobre kufry, tak samo jak Kappa i Shad. Kufry Givi są robione np. dla Suzuki jako oryginalne ze znaczkiem Suzuki. Spokojnie wytrzymują, tym bardziej w Outlooku gdzie są duże koła i miękkie zawieszenie.

    #49323
    siwypln
    Użytkownik
    • 23
    • 204Postów:

    Dziadek a co powiesz o tym pytam bo jest bardzo podobny do Givi E30N z tym że to jest Kappa i jest tańszy o 60 zł.Pozdro…http://allegro.pl/kufer-kappa-k30n-k30-30-litrow-givi-motoport-i2075040213.html

    #49325
    siwypln
    Użytkownik
    • 23
    • 204Postów:

    Udało mi się namierzyć Kufer GIVI E30 i go kupiłem jutro ma być u mnie …
    http://allegro.pl/kufer-givi-e30-z-plyta-montazowa-promocja-i2106402409.html

    #49326
    siwypln
    Użytkownik
    • 23
    • 204Postów:

    D Z I Ę K I Z A P O M O C

    #49986
    siwypln
    Użytkownik
    • 23
    • 204Postów:

    Kuferek zakupiony i zamontowany Dziękuje za pomoc

    POZDRO!!!

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button