Portal Motocyklowy Jednoślad.pl

Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Jednoślad.pl:  

Zarejestruj się

jaką świece do 2T?

Dział: Tuning Dodano 5 lat temu

1. marcin_wlkp

witam mam pytanko jaką świece byście polecili do silnika 2T?(zipp quantum r)

Napisano 5 lat temu, przez marcin_wlkp, Postów: 101, Użytkownik Link do wypowiedzi

2. CzechuXX

NGK

3. madi

NGK. A jaki model konkretnie to już ustala producent silnika

Router WS 50 2013
    Napisano 5 lat temu, przez madi, Postów: 5831, Użytkownik Link do wypowiedzi

4. marcin_wlkp

a są podobno jakies swiece na rynku z 4 elektrodami chyba boscha czy nada sie bo ponoc lepsza iskre dają

Napisano 5 lat temu, przez marcin_wlkp, Postów: 101, Użytkownik Link do wypowiedzi

5. madi

hahaha, do skutera z 4 elektrodami ? po co ? Są takie ale do 4T.

6.  

7. marcin_wlkp

co to za hahaha zapytać nie można mądralo!!!!!!!!!!!!

8. Ryglos

Co do tych z 4 elektrodami to nie wiem, ale tak to najlepiej NGK.

Derbi Senda X-Treme 2008r.
    Napisano 5 lat temu, przez Ryglos, Postów: 2531, Użytkownik Link do wypowiedzi

9. Sullyer

madi napisał:

Nie najeżdżaj na ludzi, nie każdy się za na skuterach - chyba po to powstało to forum, aby pomagać, a nie wyśmiewać.

Ja polecam NGK, jak inni.

Napisano 5 lat temu, przez Sullyer, Postów: 41, Użytkownik Link do wypowiedzi

10. HugoBoss

A ja polecam Denso

Napisano 5 lat temu, przez HugoBoss, Postów: 3314, Użytkownik Link do wypowiedzi

11. Mystek

Zawsze możesz wydać więcej a kupić lepszą świecę z irydu!, mam taką i bardzo polecam, skuter jak narazie pali mi zawsze od jednego kopa, nawet po dłuższym postoju :). Poniżej podaję link do sklepu^^ Pozdrawiam!

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-swieca-irydowa-br7eix-p-6573-1.html?cPath=10428_24604_24606&sessID=5b9ede7136248bfb756bdb442a6ff979

Mystek
    Napisano 5 lat temu, przez Mystek, Postów: 191, Użytkownik Link do wypowiedzi

12. madi

marcin_wlkp napisał:

co to za hahaha zapytać nie można mądralo!!!!!!!!!!!!

Można zapytać ale można też odpowiedzieć.

Sullyer napisał:

madi napisał:

Nie najeżdżaj na ludzi, nie każdy się za na skuterach - chyba po to powstało to forum, aby pomagać, a nie wyśmiewać.
    Ja polecam NGK, jak inni.

A gdzie tam było najechanie lub wyśmianie ? Czytanie ze zrozumieniem się kłania chyba. "hahaha" było symbolem. Chodzi o to że nie zawsze trzeba wierzyć w "złote środki". Tutaj przykład - świeca z 4 elektrodami. Czemu niby miałaby dawać lepszą iskrę ? Przecież to cewka WN daje odpowiednie napięcie. Na świecy 4 elektrodowej powstaną cztery słabiutkie iskierki, które mogą być tłumione w silniku. Oznaczać to może gorszą pracę silnika. No ale jak ktoś chce nikt nie broni założyć.

13. Czarek

Mystek napisał:

Zawsze możesz wydać więcej a kupić lepszą świecę z irydu!, mam taką i bardzo polecam, skuter jak narazie pali mi zawsze od jednego kopa, nawet po dłuższym postoju :).

hej, i ja bym chciał przejść na świecę irydową NGK, lecz nie wiem jakiego symbolu szukać.. Podobno nie tylko ważny jest wymiar świecy i jej gwintu ale i jej wewnętrzne właściwości [cieplne, przewodzenia, itp.]. W instrukcji obsługi skutera mam dedykowaną jako podstawową NGK B8HS. Jaki to byłby zamiennik-odpowiednik irydowej świecy dla tego rodzaju, modelu?

Btw. mój skuter to Zipp Quantum RS [50, 2T]

14. Czarek

Właśnie wkręciłem sobie irydową świecę NGK BR7HIX i zauważyłem zmianę przez to, że nowa świeca wymaga innej regulacji gaźnika [mieszanki], gdyż dotychczasowa oznacza gaśnięcie motoru po zahamowaniu np. na czerwonych światłach, gdy trzymam zaciśnięty hamulec.. Być może faktycznie po odpowiednim wyregulowaniu gaźnika skuter będzie trochę mniej palił.. Oby nie więcej!-) Lepiej też mi odpalił [po ponad 12h stania] w deszczową i dosyć chłodną pogodę [ok. +5 st. C]. Jednak zbyt wcześnie, by wysnuć jakieś dalsze wnioski..

Napisano 4 lata temu, przez Czarek, Postów: 75, Użytkownik Link do wypowiedzi

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Dotychczas brak tagów.

jaką świece do 2T?: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Wypadek na warszawskim Wilanowie: Motocyklista ciężko ranny

Wypadek na warszawskim Wilanowie: Motocyklista ciężko ranny

14 Sierpień 2015

Seat wymusił pierwszeństwo i zderzył się z motocyklem Honda w Wilanowie (Warszawa). Ciężko ranny motocyklista został odwieziony do szpitala. Siła uderzenia urwała przednie lagi pechowego jednośladu. Z relacji świadków wynika, iż do wypadku doszło na skutek błędnej oceny odległości przy wykonywaniu lewoskrętu.

Motocykle Wiadomości2 opinii

Wypadek motocyklowy w korku: Otwarte drzwi samochodu początkiem katastrofy

Wypadek motocyklowy w korku: Otwarte drzwi samochodu początkiem katastrofy

12 Lipiec 2016

To wideo z gatunku tych które po prostu trzeba zobaczyć, a oglądając je nie ma możliwość, żebyś nie powiedział/ła na głos: CO ZA AKCJA! W redakcji śmiejemy się już dłuższy czas - teraz czas na was!

Skutery Wideo Zdjęcia0 opinii

Akcja na stacji benzynowej, której byście się nie spodziewali

Akcja na stacji benzynowej, której byście się nie spodziewali

12 Lipiec 2016

Podjeżdżasz spokojnie pod dystrybutor, próbujesz zatankować swój motocykl, a tutaj taka akcja... Ludziom przeszkadza wszystko, każdy i może jeszcze nawet więcej, a agresja drogowa może przybierać całkiem różnorodne formy.

Motocykle Opinie Wideo0 opinii

Portal i Forum Motocyklowe Jednoślad.pl

Portal i forum motocyklowe Jednoślad.pl wykorzystuje pliki sesji cookie. © 2005-2016 Wydawca: Jednoślad.pl. Grupa OnAir!, 01-231 Warszawa, Płocka 5a, Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jednoślad.pl to funkcjonujący od 2005 roku portal motocyklowy oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.