Jaka stacja paliw

Siemano jaka stacje paliw wybrać żeby założyć i nich kartę i zbierać jakieś tam minimalne symboliczne punkciki bo mam zamiar tankować przeważnie skuter i może raz na miesiąc albo rzadziej samochód? Która ma najlepsze oferty dla osób tankujace atakujące reguły bardzo małe ilości

I jak zdecydowales się na tego rometa ? :-D

w przypadku tankowania skutera i czasem samochodu to na breloczek za 5zł bedziesz zbierał punkty 5 lat - wiec nie ma to większego znaczenia.

W salonie w moim mieście jak zaszedlem powiedzieli że jest gdzies i nich w magazynie Romet 767 z 2014 za 3799 ale nie chciałem wydać więcej niż 3500 to dali mi Rabat (o ile od początku nie planowali) i za tyle fo kupuję więc rezygnuje z Rometa 700 bo Nowy z salonu jest za 3250 a 767 4400 ... jest gwarancja więc mam nadzieję ze to nie był jakiś model ekspozycyjny :p ale gdyby nie to na pewno bym wziął 700'tke

*ok to dzięki wychodzi na to ze lipa z punktami ale przynajmniej będę tankować kiedy chcę i ile chcę nawet za dyche :p

wow! ciesze sie razem z Toba, mi tate i mame tankuja za 10zl bo na wiecej mnie nie stac

I co Grzesiu z tym spotkaniem? Mame i tate cię puszczą?

Tesco, Auchan, Carrefour Lotos z kuponami z Bla Bla Caru, jest też Lotos z kartą dla Motocyklisty, ale to nie każda stacja, tankuj na najtańszej stacji jaką masz blisko siebie. Nie ma sensu zajmować się zbieraniem punktów, jeśli tankujesz taniej to więcej zaoszczędzisz niż jakbyś zbierał punkty w programach, ja jakbym miał zbierać punkty wybrałbym Lotos, paradoksem jest to, że mam stacje Lotos od siebie w odległości 200m, ale moja stacja nie bierze udziału w akcji dla Motocyklistów a szkoda, bo program jest ciekawy. Ale wracając do sedna sprawy warto sobie na szybko policzyć ja tankuje do karnistra paliwo za 4,08 na Auchan prawie 12L na potrzeby skutera na stacji Statoil to samo paliwo kosztuje po 4,47 za litr dla mnie to oszczędność ponad 1 litra paliwa. Paliwo wszędzie jest to samo z jednych zbiorników magazynów, inne są tylko dodatki a to i tak w paliwach premium. Dla naszych skuterów najlepsze jest najtańsze dobre paliwo PB95, nie ma, co przesadzać i wymyślać tylko tanio tankować i tak oszczędzać.

Słyszałem ze auchanowskie 95 to orlenowskie ale czy to prawda ? W przypadku 100 litrów to 50 złotych różnicy niecale

ta to prawda to paliwo z Orlenu, są jeszcze bujdy na internecie że to paliwo z zapasów z magazynów wojska kupione w dobrej cenie ale podobno wywietrzałe, nie ma co się okłamywać to najlepszy prorgam który daje co 10 tankowanie gratis!

Aaa a jeszcze czytałem że dla Auchan jest jest paliwo z dna zbiornika takie bardziej z syfem i szlamem z dna. Śmieszne jest to wszystko.

A propos paliw, wracam własnie z Brukseli, litosciwie tam panujący rząd ogłosił że paliwo 95 oktanów będzie zastąpione bio-eko-cośtam z 10% etanolu, nie dość że droższe będzie to, to jeszcze niekompatybilne ze starszymi pojazdami (jak ktoś ma chińczyka 50cc z silnikiem projektowanym dziesięciolecia temu to nie bangla) Właściciele niekompatybilnych pojazdów będą łaskawie proszeni o lanie 98 oktanówki.
Miejmy nadzieje że u nas ten genialny pomysł nie przejdzie.

Zulus, mame i tate wlasnie nie chca mnie puscic ;-(

Kutwy, znaczy... :-)

Jak was wszystkich tak tutaj czytam, to mnie grabie (graby) same opadają. Polska jest to pewnie.
-
Naród przaśny, więc i paliwo zawsze chrzczone.

Ja tankuję zawsze na orlenie, w końcu Płock a swoje trzeba wspierać :3

W zasadzie ja też i z tego samego powodu.

Akurat od domu mam orlen i lotos w odległości kilometra od domu ale skoro w auchanowej stacji jakość paliwa nie odbiega a cena jest niższa to się zastanawiam bo w drodze na studia mam carrefourowska stacje paliw i zastanawiam się czy tamtejsze 95 tez jest orlenowe? Nigdy nie patrzyłem czy jest tam tłoczno czy brakuje klientów ale stacja na pewno działa :D

czy Ty nie mozesz po prostu zatankowac na obojetnie jakiej stacji?

Brawo Grześ, słuszna uwaga.
Zwykłem omijać te stacje, po których paliwie sprzęt nie bardzo chce jechać (patrz Wombat i paliwko z BP), albo wchodzi mi do zbiornika (który wcale nie jest pusty) więcej, niż ma on teoretycznie pojemności (Orlen Ostrobramska 124 wiele lat temu). I w zasadzie na to głównie zwracam uwagę, a nie na cenę za litr + faktycznie staram się na Orlenie lub Bliskiej, bo tak :-)
Inna sprawa, że odkąd posiadam w samochodzie wtrysk (a w skuterze też), to nie bardzo jestem w stanie wyczuć, że paliwo jest słabej jakości. Gaźnikowce reagowały na syf jak moja głowa na spadek ciśnienia :-)))

Markiz95 napisał:

Akurat od domu mam orlen i lotos w odległości kilometra od domu ale skoro w auchanowej stacji jakość paliwa nie odbiega a cena jest niższa to się zastanawiam bo w drodze na studia mam carrefourowska stacje paliw i zastanawiam się czy tamtejsze 95 tez jest orlenowe? Nigdy nie patrzyłem czy jest tam tłoczno czy brakuje klientów ale stacja na pewno działa :D

Z tym paliwem z cerfura to jest tak że jest to dokładnie to samo paliwo co na orlenie ale ta oszczędność może mieć też swoje wady bo jak sam piszesz do tej stacji musisz dojechać i to jak jedziesz na studia, w przypadku tankowania na stacji typu Auchan należy jeszcze pamiętać o jednej rzeczy, tutaj bywają kolejki i to duże kolejki a to strata czasu, oszczędności mogą być pozorne. Ja na przykład żeby zatankować swój samochód, na CNG d stacji musze dojechać 21km w jedną stronę. Więc sobie to wszystko przemyśl obserwuj kiedy nie ma kolejek na cerfurze i tankuj tam:)