Jaka dysza?

Siemka. Jaką bym musiał dać dysze gdybym wyjął tą rurkę z filtra powietrza? Nie wiem jaką mam teraz. Skuter 4t. I czy ta operacja coś poprawi osiągi?

Witam.Mam problem. Mój skuterek to kingway coliber z 2008.Mianowicie jeżeli skuter nie jest rozgrzany wciskam sprzęgło,elektryczny starter i slysze jedynie pare obróceń rozrusznika i po chwili slychać taki dźwiek jakby zwarcie. Jezeli chce odpalic na kopke musze krecic manetką w tą i spowrotem okolo 50 razy i zalapie z kopki. Jezeli skuter pochodzi 2 minuty i sie rozgrzeje łapie za pierwszym ze startera i kopki. Wie ktoś o co kaman? Pomocy,jestem tu nowy.

yyy. To jakby mój temat :D

Wiem sory ale potrzebuje pomocy a nie wiem jak tu sie zaklada czy cos. :)

A co do twojego problemu to pewnie ssanie ci padło. spróboj calkowicie zatkać filtr powietrza i wtedy powiedz czy sie cos zmieniło.

W skuterze nie ma dźwigni sprzęgła. :) tylko dwa hamulce :) Tak jak kolega wyżej sprawdź ssanie.

Co do tematu to zdejmij blokade i spróbuj wyregulować gaźnik. Jak nie pomozo to dopiero kup dysze wieksza

blokade z modułu już dawno zdjąłem. na stopkach kręci sie nawet do 11-12 tys a jedzie tylko 55 :/. Chodzi mi teraz o to czy jest sens wymienic dysze na wieksza i wyjąć tą zwężke w filtrze. Czy to coś zmieni

wyciągnij zwężke a potem reguluj gaźnik . jeżeli to nic nie da wtedy wymień dysze.

Ale co mi to da jak wyciągne zwężke i dam w gaźniku mniej powietrza? Na to samo wyjdzie. Wymienic dysze. Tylko na jaką i czy już ktoś próbował taki zabieg? Czy to coś w ogóle da. Tak biorąc na logike. Więcej paliwa i powietrza = większy wybuch = większa moc, ale nie wiem ile w tym prawdy prosze o pomoc

Gdy wyciągniesz zwężkę to pewnie żeby dobrze wyregulować gaźnik będziesz musiał dać iglicę na ostatni ząbek, dopiero potem kręcić śrubkami. Odczujesz delikatny przyrost mocy i wzrost spalania nawet o litr na setkę.