Jak "zezłomować" skuter?

Witam, mam pytanko, jak LEGALNIE zezłomować/zutylizować/wyrejestrować skuter?

Myślę, że jeszcze rok pomęczę jeden z nich i potem chyba pójdzie do kasacji.

Generalnie, czy sprawa wygląda jak z autem, czy można pójść do urzędu i oddać blachy i numery ramy, a resztę zostawić?

Z tego co się orientuje to bez papieru o zezłomowaniu/utylizacji pojazdu oraz unieważnionego dowodu rejestracyjnego nie wyrejestrujesz, więc nie możesz od tak oddać "legalnie" blach do wydziału komunikacji.

Musisz najpierw udać się na szrot, zezłomować skuter. Następnie dostaniesz kwitka, z którym udajesz się do wydziału komunikacji i dopiero wtedy wyrejestrujesz pojazd.

Też jestem ciekaw, chętnie bym oddal na szrot rame od vitalki

Po co zezłomowywać, jeżeli można jeszcze na tym zarobić? Sprzedaj "skuter" a dokładniej papiery na lewo.. Zarobisz na tym nawet z 2 stówy. Jak coś to dzwoń, ja już to przerabiałem.

izdebski12 napisał:

Po co zezłomowywać, jeżeli można jeszcze na tym zarobić? Sprzedaj "skuter" a dokładniej papiery na lewo.. Zarobisz na tym nawet z 2 stówy. Jak coś to dzwoń, ja już to przerabiałem.

a jeżeli kupujący będzie nie uczciwy i będzie chciał wziąć ramę później bo teoretycznie kupił cały skuter. jak wygląda taka sytuacja?
(odpowiedź do pytania nr 1: sytuacja analogiczna jak z samochodem)

Dajesz ogłoszenie na allegro że sprzedam skuter uszkodzony z papierami lub same papiery