Jak zerwać naklejki ze skutera ?

Witam, będe malował plastiki i chcę z nich zdjąć naklejki, ale za bardzo nie moge, ponieważ one są tak jakby wklejone w plastik, a na nich jest chyba lakier bezbarwny. Jak je zdjąć ?

Raczej ich nie odkleisz, zeszlifuj je papierem ściernym

na ciepło ja zdejmowałem tak że brałem zapałkę i przejeżdżałem po naklejkach i szybko odlepiałem

Jeśli są polakierowane to tylko szlifowanie pomoże.

UWAGA ja w moim też ściągałem ale klej był mocny i naklejka pękała,podgrzewając naklejkę delikatnie suszarką do włosów klej zrobił się miękki i poszło bez problemu

no ja dzisiaj próbowałem ściągać, to brałem troche papierem i próbowałem taką jakby szpachelką to ściągać to sie rwalo. spróbuje jutro opalarką.

Uważaj z opalarką byś plastików nie uszkodził !!!!

Opalarki mają wyższą temperaturę od suszarki !!!!

Jak chcesz malować plastiki to i tak musisz je oszlifować. Zerwij naklejki obojętnie jak a później wyrównaj powierzchnię plastiku aby była równa. Jak samo szlifowanie nie pomoże użyj szpachlówki.

opalarka jest zbyt mocna - ja takie rzeczy robię suszarką do włosów. Nie nagrzewa tak mocno, a naklejki odklejają się ładnie, od razu z klejem, nie pozotawiając śladów.

Dobry temat. Też mam taki problem. Tzn ja chce pozdzierać te lipne naklejki. Ide do garażu i spróbuję z tą suszarką.

Tak tylko te naklejki to są pod lakierem bezbarwnym więc chyba suszarka nie da rady

eeeeee, chyba nie. Ja odklejałem ze swojego Torosa ten śmieszny napis "GP 500", bo nie umiałem nikomu wytłumaczyć, że to oznacza ilość koni, a nie pojemność. Poszło suszareczką bez problemu.

Ja o 10 wystawiłem skuter na pole to z godzinę temu te naklejki które chciałem oderwać to były takie gorące, że suszarki nie musiałem używać ;D