Jak wygląda przegląd rejestracyjny?

Witam,tak jak w tytule.
Czego powinnam się spodziewać,co muszą sprawdzić i czy sprawdzają.
Dla jasności - chodzi mi o przegląd po którym dostanę pieczątkę która uprawni mnie do zarejestrowania skutera :D

Jak już masz 1 przeglad techniczny to sprawdza światła, klakson,hamulce, a jak niemasz to sprawdza to samo i do tego będą sprawdzać amortyzatory,rame, silnik czy nie jest za głośny i jakie spalanie euro(ile) ile CO2 itd.

ostatni przegląd techniczny był robiony w 2008 roku przez pierwszego własciciela. ja go kupiłam jakis miesiac temu od drugiego własciciela.
Okej,załóżmy ,że np natężenie swiateł jest zbyt małe to co trzeba zrobić żeby było okej,od czego to zależy?
I na czym polega sprawdzanie ramy i amortyzatorów? Domyślam się ,że sprawdzają ich stan ale w jaki sposób? Nie znam się zupełnie a chce jakoś chociaż sprawdzić czy są okej zanim tam pójdę i im zapłace :D

Albo z jakiego powodu silnik może być zbyt głośny?

co ci zależy podjechać do nich .
płacisz tylko za pozytywny przegląd jeśli pojazd nie przejdzie przeglądu to nie płacisz za niego

tak? nie miałam pojęcia,to świetnie :D no jakbym chociaż miala starą tablice rejestacyjną to bym pojechała ale mam zamiast niej kawałek kartonu przyczepiony ze starym numerem rejestracyjnym więc troche się spinam ,bo znając moje szczęscie zaczepiłaby mnie policja... a auta nie mam. więc najpierw go podreperuje i tam zaciągne jakoś