Jak to zrobić? jak podłączyć słuchawkę BT + kamerę?

Chciałbym zrobić coś takiego, mam słuchawkę Bluetooth dla Motocyklistów podłączoną do telefonu komórkowego własnie poprzez BT i do tego chciałbym podłączyć kamerę tak aby obraz był nagrywany z tej kamery a dźwięk z zestawu interkomowego z kasku.

Niestety mam problem taki że dźwięk nagrywany jest z mikrofonu z kamery a nie z mikrofonu od zestawu słuchawkowego.

Kamera która jest podłączona do aplikacji to GO PRO HERO 4, kamera ta jest podłączona poprzez specjalną aplikacje app store do obsługi GO HERO, w ustawieniach tej aplikacji nie ma możliwości wyboru innego źródła niż tylko mikrofon z kamery.

A chciałbym nagrywać filmy z kamery a dźwięk z Cardo.

Nie mam pomysłu jak to podłączyć i czy jest taka możliwość?

Może jest jakaś inna aplikacja do obsługi nagrywania z kamer która umożliwia podłączenie dźwięku zewnętrznego z innego źródła niż mikrofon z kamery.

Bardzo Wasz proszę pomyślcie jak to podłączyć, może ktoś z Was miał podobny problem i go rozwiązał.

Nie mam bladego pojęcia jak to połączyć, bo w życiu nie miałem tych urządzeń w łapie, ale zawsze możesz po fakcie połączyć te dwa dźwięki (zmiksować dźwięk z kamery z tym, co nagrasz na telefon) i wymienić potem dźwięk w pliku audio. Albo po prostu zastąpić dźwięk z pliku video nagranym na telefon..

ughr jak nie znajdziesz rozwiązania to zrób tak jak ja - kup sobie dodatkowy mikrofon zewnętrzny od kamery do wnętrza kasku http://sportowe-kamery.pl/mikrofon-zewnetrzny-do-gopro i zastąp klips mikrofonu rzepem instalując go w szczęce kasku obok mikrofonu interkomu i sprawa załatwiona.
PS : Rozwiązanie to sprawdza się doskonale oczywiście w kasku integralnym gdzie masz szansę poprowadzić przewody "na stałe"

dokładniesz. albo miksowanie potem albo majkrofon do kamery

Jednak bym chciał połączyć moje cardo z jakąś kamerką tak żeby była do tego aplikacja która umożliwia wybór źródła głosu słuchawki BT.

Ktoś ma taką kamerkę sportową?

Nie chcę żadnych mikrofonów na kabelku, nie interesuje mnie też żadne miksowanie nic w tym stylu, ma to być dobra i wytrzymała kamerką.

ughr napisał:

Jednak bym chciał połączyć moje cardo z jakąś kamerką tak żeby była do tego aplikacja która umożliwia wybór źródła głosu słuchawki BT.
Ktoś ma taką kamerkę sportową?

Ale twoja aplikacja to własnie ^mikser^ tylko że software'owy - a to niestety zawsze wymaga wsparcia od sprzętu. Nie ma takiego sprzętu.
Musiała by być kamera z hubem BT i jeszcze z możliwością wyboru źródła i jeszcze Cardo musiało by mieć odpowiedni profil audio (a ma mało) a jeszcze po tym BT kamera z kardo musiała by się dogadać... dużo tych A JESZCZE..
Jedyne co jest to zestawy mikrofonów bezprzewodowych BT ale cały ten zestaw jest wpięty w analogowe wejście mikrofonowe w kamerze a BT służy tylko to łaczności mikrofon-odbiornik (z analogowym AV do kamery).
Tego typu:
http://www.chip.pl/news/sprzet/dzwiek/2015/10/removu-m1-pierwszy-na-swiecie-bezprzewodowy-i-wodoszczelny-mikrofon-do-gopro
zestawy do bardziej zawodowego systemy z XLRami
http://allegro.pl/malone-adapter-bluetooth-do-nadajnikow-mikrofonow-i5937681838.html
to jeszcze w normalnych pieniądzach.
Nawet jeżeli są kamery z bezprzewodowymi mikrofonami na BT to są to mikrofony z zestawu od kamery.
Zapewne jakby się trafił taki system to byłby SYSTEM przez duże S i za kilka tyś zł.
Duży stacjonarny Mixer audio z BT to 1600zł (np Denon DN-410X).
Z czymś o czym piszesz się jeszcze nie spotkałem.
.
Edit
Jeszcze można by rozważyć (ale nigdy nie sprawdzałem) opcje kamera z mozliwością streamingu video po BT (profil VDP) + zestaw CARDO BT. I jedno i drugie połączone ze smartfonem i nagrywanie na tegoż smartfona. Ale nie wiem czy nawet BT 4 pociągnie odpowiednie tempo transmisji.
300 razy prościej jest nagrać video, nagrać audio, nałożyć jedno na drugie w programie za 150zł i mieć z głowy

Ughr nie chcesz kabelków to można pójść po bandzie i zainwestować w najnowszy interkom Sena 10C http://www.scigacz.pl/Motocyklowy,interkom,z,kamera,full,HD,28593.html

Tak fajnie tylko że ja muszę wykorzystać słuchawkę Cardo Scala Rider do tych moich planów:)

co Ty taki uparty na to bt ? najprościej jest po prostu nagrać oddzielnie obraz , tym go pro , i dźwięk np mikrofonem , wrzucić do miksera , wyciszyć plik który nagrała kamera , nałożyć głos z mikro i tyle w temacie , a co ci przeszkadza kabelek od mikro ? jak go dobrze ułożysz pod wyściółką to ani nie będzie go widać ani nie będzie przeszkadzał .