Jak sprawdzić typ silnika / jego oznaczenia

Witam. Pytanie jak w temacie. Ciekaw jestem z czym wiazalaby się wymiana silnika silnika w zippie vz 50 i chciałbym oszacować koszty. Na razie tylko zbieram informacje co i jak.

Chciałbyś wymienić na 125 ccm?

Nie (!) Boże nie aż tyle… Myślałem o 80 max 110 a to i tak w ostateczności. Znam niuanse prawne takiego zabiegu ale chodzi mi po głowie wycieczka na południe Polski i obawiam się ze pomimo mojego charakteru nastawionego na przygody mogę ulmęczyć się kolejnymi pojazdami pod górki, nie wspominając o dynamice.
Nie należę do ludzi którym zależy na prędkościach. Ba, nawet nie mam potrzeby zdejmowania blokad, gdyby nie ta dynamika…

Na alledrogo dostaniesz za 120 komplet gaźnik pz22 i króciec 26 i dynamika wzrośnie a przy okazji i ten"niechciany" v max

Dzięki za info. Do tematu wrócę w sezonie po kontakcie z mechanikiem. Zobaczymy co on mi doradzi.
P.S.
Dla potomnych- model silnika znalazlem w karcie z homologacją w tej co są wypisane parametry pojazdu na podstawie której można to zarejestrować= 1p39fmb czyli ponoc to samo co 139fmb.