Jak sprawdzić czy ucieka paliwo z baku

Prosze ludzie pomóżcie mam uczucie iż ucieka mi paliwo a kontrolka z paliwa szaleje przy jeżdzie

Jak dajesz na full manetkę a w baku masz paliwa w granicach 3/4 pojemności i faluje Ci wskaźnik paliwa to się nie przejmuj. Ja mam tak samo. Ten typ tak ma. Chyba że masz inne objawy.

miałem troche paliwa kapiącego z plastiku pod bakiem tam gdzie są przewody może być tak że się wąż poluzował

Postaw skuter ma stopce centralnej. Oczyść miejsca prawdopodobnego wycieku. Odpal, dodaj gazu kilka razy (wysokie obroty), sprawdź czy pojawiło się paliwo. Jeśli tak, tzn. że masz faktycznie gdzieś wyciek, teraz tylko kwestia lokalizacji.

a czym to naprawić jeśli okaże się że mam gdzieś wyciek

Jeżeli wyciek jest pod bakiem, to pewnie przewód paliwowy (sparciały?) który biegnie do gaźnika. Kwestia wymiany przewodu. Chyba że jest problem z mocowanie przewodu i dlatego przepuszcza. Wystarczy wymienić obejmę na przewodzie (przy baku) i powinno pomóc. Oczywiście istnieje jeszcze możliwość że sam bak przepuszcza ale to ekstremalny przypadek.

Przewód jak przewód ale najlepsze jest to że kranik, który był zamontowany nie miał jednej części tzn nakładki gumowej w śrubie przez co paliwo wyciekało

Daniel84 to ucieka ci paliwo zgłos sie z tym do serwisu jak najszybcciej mój kolega kupił za 1700zł a na następny dzien sie pytam jak skuter odpowiada ze bak przecieka dał go do serwisu i wymienili jak masz ZIPP TOROS EKO albo F11 to 1/3 mają ten kłopot jak nie wierzysz to zobacz na stronach internetowych

ZippPRO50 napisał:

Daniel84 to ucieka ci paliwo zgłos sie z tym do serwisu jak najszybcciej mój kolega kupił za 1700zł a na następny dzien sie pytam jak skuter odpowiada ze bak przecieka dał go do serwisu i wymienili jak masz ZIPP TOROS EKO albo F11 to 1/3 mają ten kłopot jak nie wierzysz to zobacz na stronach internetowych

ZIPP... czytaj wątek ze zrozumieniem!! Kolega Daniel znalazł miejsce wycieku o czym z nami się podzielił bezpośrednio nad twoją wypowiedzią. Sam jak coś piszesz to przed wysłaniem przeczytaj. Twoje posty są niezrozumiałe i tworzą za przeproszeniem bełkot.