Jak ściągnąć magneto? Jak je zablokować ?

Witam,
Parę dni temu kolega nie zauważył że jest czerwone światło i uderzył mnie w wydech, który pokruszył karter. Teraz muszę go wymienić ale jak zdjąć koło magnesowe ?

Dziś kupiłem ściągacz który wkręcam do wewnątrz magneta.
I moje pytanie muszę odkręcić tą śrubkę która jest w środku magneta ?
jeżeli muszę to jak skutecznie blokować magneto ?

Dziękuję i pozdrawiam. A Silnik to 139QMB

No śrubę musisz odkręcić :), Najskuteczniej zablokujesz koło magnesowe montując blokadę przeciwtalerza wariatora, ale domyślam się że nie koniecznie posiadasz coś takiego, (a przydaje się podczas zerwania paska o północy 30 km od domu :)). Możesz odkręcić kluczem pneumatycznym, albo np zablokować koło kluczem do odkręcania filtrów oleju w samochodach

połówek kartera się nie wymienia
tylko w parze, inaczej lecą łożyska na wale o ile da się go obrócić po skręceniu połówek :)

Dlaczego nie można wymienic jednego karteru, skoro w fabryce każdy karter jest nawiercany osobno, nie jak w silnikach gdzie wał jest ułożyskowany na panewkach, i kartery sa łączone, później nawiercane i jest to nie rozłączna para. Nie miesza się podpór wału, stóp korbowodów itp,ale w silnikach gdzie te elemęty sa ułożyskowane na panewkach, bo tak jak piszesz pomieszane elementy uniemożliwią w ogóle obrócenie wału, ale to ze względu na technologię produkcji, kartery do tego skutera nie są tak produkowane, ale nie chce mi sie o tym pisać bo jest późno i ide spać