Jak odblikować kingway forever

Witam serdecznie forumowiczów.
Posiadam skuter kingway z odzysku a korzystając z okazji, że mam prawo jazdy kategorii A ,chciałbym go odblokować, żeby osiągał maksymalną prędkość. Czy ktoś wie jak to zrobić? Może znajdzie się jakiś spec. Słyszałem, że wystarczy wypiąć jakiś kabelek, ale nie bardzo wiem o co chodzi. Proszę o pomoc.

proszę sprawdzić czy z pokrywy od strony wariatora wychodzi przewód jeżeli tak należy go odpiąć następne blokady mogą być w gaźniku pod deklem membrany lub śruba koło regulacji obrotów

No widzę że na tym forum znalazł się jakiś specjalista i będą rady w sprawie napraw dzięki

tao022 napisał:

Witam serdecznie forumowiczów.
Posiadam skuter kingway z odzysku a korzystając z okazji, że mam prawo jazdy kategorii A ,chciałbym go odblokować, żeby osiągał maksymalną prędkość. Czy ktoś wie jak to zrobić? Może znajdzie się jakiś spec. Słyszałem, że wystarczy wypiąć jakiś kabelek, ale nie bardzo wiem o co chodzi. Proszę o pomoc.

Musisz użyć google. Wtedy dowiesz sie o co chodzi.

W google jest dużo sposobów.
1.wyciągnąć śrubkę z pod górnego dekla gaźnika- nie posiadam
2.wyciągnąć rurkę z okolic filtra powietrza- nie posiadam
3.usunąć tuleje z wariatora-brak dystansu
4.uszczelka zwężająca przekrój rury wydechu- brak w moim skuterze
Niestety nie znalazłem żadnego przewodu wychodzącego z okolic wariatora. Skuter przy dodaniu gazu na maksa w czasie jazdy nagle zamula i większych obrotów nie uzyskuje, dlatego myśle że to sprawa z jakąś blokadą elektroniczną zapłonu. Może jest ktoś kto ma tego typu skuter....

W Kingway Forever spotkałem się z dość rzadko stosowaną blokadą w skuterach 4T, a mianowicie była to zwężka w kolanku wydechowym, zaraz przy samym kołnierzu łączącym z głowicą. Co ciekawe, w innym modelu tego nie było, więc to zależy od danej partii pojazdów.

A moduł!!! Ile skuter obecnie ci jedzie? Według mnie masz blokade na module wystarczy wymienić na odblokowany i będzie ok.

Skuter leci 65 km/h z dobrej górki a na równym zaczyna kupić przy 55km/h.Sprawdze przy kolektorze wydechowych i dam wam znać czy jest tam blokada czy nie.

Przy kolektorze brak zwezenia. Spróbuje kupić moduł.