Jak myć Torosa F16 ?

Wiem że były już podobne tematy ale pytam o mycie tego konkretnego skutera. Jak go myć żeby go nie uszkodzić? Jak tam z uszczelkami pod siedzeniem? itp.

Normalnie :gąbka+ woda+mydło
Skuter nie jest z cukru ,jest tez przeciez przystosowany do jazdy w deszczu.

Ja myłem dopiero raz. Pojechałem na myjnię bezdotykową na BP i za 3 albo 4 zł wymyłem, że aż strach :)
Nic mi się nie nalało do środka, po myciu tylko przetarłem ręcznikiem kuchennym (takim papierowym) wybrane elementy typu licznik, okolice aku itd.

ja swojego rometa tylko przecieram wilgotną szmatka

ludwik i woda ;) no i szmatka

przecieranie ma jeden minus ... że się szoruje piachem i kurzem.
Zawsze myślałem, że eee - gadanie ale odkąd mam ciemny lakier na samochodzie to widzę, że jednak to nie mit.

Karcher 2 zeta i gotowe ;)

jedziesz na samoobsługową myjnie z zaopatrzeniem = 2 zł i sucha szmatka
Mały TUT:
1. Parkujesz pojazd w wyznaczonym miejscu
2. Wrzucasz 1 zł i klikasz "mycie wstępne"
3. bierzesz lance przytrzymujesz spust i pienisz swój pojazd.
4. gdy czas się skończy i przestanie lecieć z lancy wrzucasz kolejne 1 zł
5. klikasz "spłukiwanie" i spłukujesz pianę z pojazdu.
6.gdy woda przestanie lecieć bierzesz suchą szmatkę i wycierasz siedzenie.
7. po wszystkim chowasz szmatkę, odpalasz pojazd i wracasz do domu.
--Trudne??--
Myślę, że nie więc powodzenia

I jak ktoś chce można kupić sobie jakiegoś plaka czy inny spray do kokpitu/plastików ... koszt około 10 zł, nabłyszcza, konserwuje (bo jest śliski) więc kurz tak nie przywiera - starczy na dłuuugo.

I nie przecieka pod siedzenie woda?

nie.
trzeba tylko polewać odpowiednio z głową i nawet kropli nie będzie

Aha. Dzięki za pomoc. Zauważyłem że najczęściej mi pomagasz :-)

ja zawsze płynem do mycia naczyń i piane spłukuje szlaufem tylko zasłaniam nw jak to się nazywa ten wiatraczek od strony tumika napewno się skapniesz o co mi chodzi i po spawie niech troszkę postoi na słońcu jakieś 10minut i odpalaj a w trudno dostępnych miejscach szczota do zębów i gitara

Ja myje płynem i spłukuje szlałfem nawet siedzenie i nic się nie zalało i wszystko działa. mam bardzo podobny skuter do torosa podobno toros F16 kopia bassy tylko inne plastiki.....