Jak jest w końcu z tym prawem jazdy AM?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy Jak jest w końcu z tym prawem jazdy AM?

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe FiguS FiguS 5 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Dahed
    Dahed
    Użytkownik

Witam Wszystkich. Mam do Was pytanko, mam nadzieje że tutaj wreszcie dowiem się jak w końcu z tym prawkiem kategorii AM jest.

Więc tak, podobno na karcie moto można jeździć do lat 18. Nie trzeba więc przed 18-stką koniecznie wymieniać karty na prawo jazdy AM. Jednakże dzisiaj znajomy dzwonił do wydziału komunikacji i powiedział że jednak przed 18-stką jest konieczna wymiana. A mandat może wynosić nawet 500zł, więc jak jest w końcu z tym? Dzięki za odpowiedź.

Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Na karcie możesz jeździć do utracenia jej ważności ( ukończenie przez ciebie 18 lat). I wtedy uprawnienia przepadają. Musisz wymienić kartę przed osiemnastką by jeździć na motorowerach dożywotnio. Czyli: Jeździsz na karcie do osiemnastki a przed osiemnastką wymień na AM by mieć dożywotnie uprawnienia.

Barton Fighter 50 2012 r.
    Zdjęcie profilowe Dahed
    Dahed
    Użytkownik

Okej, wielkie dzięki. No bo wiesz, to mnie zmyliło z toru że kumpelo ddzwonił do komunikacji i powiedzieli że jednak trzeba przed 18-stką jeszcze wymienic na prawko. Czekam na dalsze odpowiedzi.

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

matol Ci ładnie wszystko napisał, tylko nie wiem czy ma rzcje ze stwierdzeniem „dozywotnie”. Nowe prawka, z tego co sie orientuje, sa czasowe.

Zdjęcie profilowe Dahed
    Dahed
    Użytkownik

Skoro tak, to ja nie wiem co to za pierdoły w komunikacji koledze naopowiadali..

Zdjęcie profilowe Dahed
    Dahed
    Użytkownik

Odświeżam.

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Wszystko jest wyjaśnione…

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe FiguS
    FiguS
    Użytkownik

Aha czyli jak ma się kartę motorowerową to nie trzeba jej wymieniać na prawo jazdy AM. A jak się posiada dowód osobisty, a nie ma się karty motorowerowej to wolno wtedy jeździć skuterem ? ;d

Zdjęcie profilowe MarSen
    MarSen
    Użytkownik

Jeśli masz kartę to nie musisz wymieniać. Co do jazdy na dowód: Musiałeś skończyć 18 lat przed 19 stycznia 2013 (czyli urodzić się 18 stycznia 1995 lub wcześniej). Jeżeli urodziłeś się później to jazda na dowód odpada.

——————————–
    Pozdrawiam oraz życzę szerokości!
    Zdjęcie profilowe FiguS
    FiguS
    Użytkownik

Aha 😉 Rozumiem i dzięki 😀

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie