Inny rozmiar paska 723×17,5×28 a 723x18x30

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #309198
    Sławek Grzechowiak
    Użytkownik
    • 1
    • 2Postów:

    witam.
    kupilem na allegro pasek, jednak sprzedajacy wyslal mi zly rozmiar. Powinien dostac 723x18x30 a wyslal mi 723×17,5×28.
    Skutera uzywam na codzien, wiec nei chcialbym czekac kolejnych dni na dobry pasek.

    Czy moge zalozyc ten pasek? Jaka bedzie roznica?

    Moj skuter to Sym fiddle II 50cc

    #309208
    Padalec
    Uczestnik
    • 1
    • 887Postów:
    #309228
    Sławek Grzechowiak
    Użytkownik
    • 1
    • 2Postów:

    Dzieki za odpowiedz.
    Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko, widze ze Twój pasek jest z tych droższych. Ile km na nim robisz?
    Bo ja ostatnio kupiłem jakis za 30zl na Allegro i po Ok. 2 tys pękł.
    Wole zainwestować kilkadziesiąt złotych wiecej i miec święty spokój na wiecej czasu

    #309229
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    kupuj paski Bando, Dayco, NAPA, Gates. Wiele marek (np Stage6 co niby ma własne paski to tak naprawdę jest Stage6 by Bando).
    Unikaj kevlarowych i aramidowych. Są zbyt sztywne i lekko zabójcze dla seryjny wariatorów i przeciwtalerzy. To paski do wyczynu. Mocno, szybko ale krótko :).
    ten z linka jest faktycznie drogi. Większość solidnych pasków oscyluje w okolicy 60-80zł. No i niekoniecznie przyczyną pękania paska jest jego niska jakość – jakieś nierównoległości w napędzie, nadmierny luz i przycieranie o kartery, za wysokie wejście na wariator i kontakt z kołem zębatym rozrusznika.. itd

    #309238
    Padalec
    Uczestnik
    • 1
    • 887Postów:

    ile km. ? i tutaj są dwie szkoły –
    Pierwsza mówi :
    jeśli użytkujesz pasek do całkowitego zerwania to te paski wytrzymują ok. 12000 – 13000 km ( znajomy tak użytkuje swój skuter- od awarii do awarii i przetestował już ten pasek )
    Druga mówi :
    jeśli użytkujesz wg stanu tech. i wymieniasz bo widzisz że paska coraz mniej to 8000-9000 km ( ja tak wymieniam raz do roku i mam święty spokój )
    To wszystko oczywiście pod warunkiem że wszystkie inne jest O.K. tak jak to Australijski wcześniej napisał .

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button