Inne paliwo i skuter 4t szwankuje

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Inne paliwo i skuter 4t szwankuje

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe benekpe benekpe 5 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe zipp50
    zipp50
    Użytkownik

Witam czy to jest normalne że ja w wczoraj zatankowałem do pełna bak paliwa 95 u siebie na stacji paliw i skuterem coś się dziej wczoraj palił od kopa przed tankowaniem za 2 razem a dziś chciałem go odpalić i się męczyłem z odpaleniem 30 minut i kopka jest Luźna a tak nie było a zawszę tankuje w mieście na stacji Orlen.

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Nie, to nie jest normalne. Jakoś nie chce mi się wierzyć w teksty o tak diametralnie złej jakości paliwa. Dziesiątki już lat tankuję różne pojazdy na różnych stacjach i co prawda widać jakąś różnice w osiągach, ale nigdy nie zdarzyło mi się by pojazd nie mógł odpalić. Tym bardziej tak banalnie prosta konstrukcja jak silnik skutera – zasilany gaźnikiem – nie ma szans, by paliwo miało wpływ na poprawną pracę silnika. Inni, którzy tak twierdzą, tak naprawdę nie wiedząc co jest grane zwalają na paliwo – bo tak najłatwiej 🙂

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Od paliwa kopka nie stanie się miękka. Może ci silnik zdycha.

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe zipp50
    zipp50
    Użytkownik

to wszystko się stało jak zatankowałem u siebie na stacji te wszystkie problemy że kopka jest miętka jakby kompresji nie było ciężko odpala kopci z tłumika

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

co ma kompresja do paliwa? nie rozumiem

Zdjęcie profilowe zipp50
    zipp50
    Użytkownik

no nie wiem a le podaje co się stało po zatankowaniu paliwa u mnie na stacji.

Kisiu1981
    Użytkownik

To spuść je do bańki i zalej innego. Będziesz wiedział.

Zdjęcie profilowe zipp50
    zipp50
    Użytkownik

Kisiu1981
    To spuść je do bańki i zalej innego. Będziesz wiedział.

tak jak pisałeś wyżej po zalaniu nowego z Orlenu vervy 98 wszystko wróciło do normy tak jak było przed tankowaniem.

Kisiu1981
    Użytkownik

To dolewaj tego „gorszego” paliwa tak z pół litra do kazdego tankowania. Szkoda materii.

efektywny1
    Użytkownik

Miałem podobny przypadek w swoim skuterze zatankowalem na stacji Bliska i po 30 minutach od tankowania , skuter mi praktycznie padł. Zlalem paliwo do butelek nalalem świeżej benzyny i wszystko wróciło do normy , także dla mnie jakość paliwa ma wielkie znaczenie zaznaczę ze mam dwusuwa. Pozdrawiam

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie