Inca Street 50 2T - Pytanie dotyczące akumulatora

Witam mam pewne pytanie co do akumulatora (ładowania go) w skuterze Inca Street 50 2T. Akumulator mam żelowy ale nie mmam żaden ładowarki z tego co słyszałem musi być jakaś specjalna. Ostatnio kiedy skończyłem już jeździć zapomniałem przekręcić kluczyk i cały akumulator się rozładował (jeździłem prawie codziennie lecz ostatnio było kilka dni deszczowych) no i aktualnie odpaliłem sobie na kopa lecz pytanie do was: Czy akumulator sam się ładuje? Kolega mówi że akumulator sam się ładuje podczas jazdy o dziwo działają mi już kierunkowskazy,światła i klakson lecz nie działa jeszcze odpalanie starterem czy to się jakoś naładuje czy jest jakiś osobny akumulator do tego ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Fabiosek widze ze jestes nowym uzytkownikiem wiec ci odpowiem. jestesm szczesliwym posiadaczem inca street 50 2t. posiada ona tylko i wylacznie jeden aklumulator znajdujacy sie w podłodze skutera. fabrycznie jest ma akumulator kwasowy. tak samo jak i w przypadku kwasowego jak i żelowego potrzebny prostownik musi byc przeznaczony do ładowania akumulatorów o małej pojemnosci. jezeli posiadasz faktycznie akumulatro zelowy to warto sie zaopatrzyc w prostownik do akumulatorów typu agm (zelowych) /naladuje on tez aku kwasowe - NIGDY ODWROTNIE/ przeznaczony do ładowania akumulatorow motocyklowych.
Podsumowując:
1. prostownik do akumulatorow motocyklowych lub małych pojemnosci
2. najlepiej gdyby ładował AGM

odnosnie pytania czy akumulator sie łąduje podczas jazdy? odpowiedz brzmi tak lecz nigdy nie zdołasz go naładować do konca, stad "zalecane doładowywanie" raz w miesiacu prostownikiem

I tu Krzyś ma rację :) Mi w Ince akuś wytrzymał 3 lata i padł.

Sorry że tak późno odpowiadam. Z tego co widzę podczas jazdy ładuje mi się i wystarczą 4 godzinki do jego naładowania.