Inca lambros – czujnik oleju w dozowniku

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #85554
    maras95
    Użytkownik
    • 3
    • 73Postów:

    Witam!
    mam następujący problem. Cały czas miga mi lampka niskiego stanu oleju w dozowniku
    Inca Lambros seria 2t

    #87479
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

    wypnij go i przeczysc styki.

    #87506
    Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

    szczerze?… u kolegi w zico simpli dioda migała pomimo że olej był i po przejechaniu “na miganiu” jakiś 300 km skuter się zatarł 😛 okazało się że pompka się popsuła. Cylinder, tłok i jakieś uszczelniacze po 4000km były do wymiany, być może u ciebie jest inaczej, może wystarczy coś oczyścić , ale mówię i ostrzegam jak było u znajomego.

    #87592
    maras95
    Użytkownik
    • 3
    • 73Postów:

    chyba pompka bo tydzień temu mi ciśnienie na cylindrze uciekło do prawie zera a mam 3248km

    #87594
    maras95
    Użytkownik
    • 3
    • 73Postów:

    wcześniej lałem także olej do zbiornika więc przejechał mi prawie 1000km raz zapomniałem i się skończył :/

    #87598
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Rozumiem że w chwili obecnej zbiorniczek jest pełny oleju ?

    #87639
    maras95
    Użytkownik
    • 3
    • 73Postów:

    tak pełny

    #87644
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    To tak jak Krzysiek napisał : wymontuj i przeczyść.

    #87648
    maras95
    Użytkownik
    • 3
    • 73Postów:

    ok zobaczę ale skutera i tak już nie odpalę

    #87650
    Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

    czemu? nie odpala?

    #87652
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

    Na twoim miejscu robil bym juz sam mieszanke.

    lukario
    dlatego “chyba pompka bo tydzień temu mi
    ciśnienie na cylindrze uciekło do prawie
    zera a mam 3248km”

    #87656
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Nowa pompka kosztuje w granicach 40 – 50 zł. Kup, wymień i już. Styki czujnika też możesz przeczyścić i lekko przygąć, to nie poszkodzi.

    #87676
    maras95
    Użytkownik
    • 3
    • 73Postów:

    najpierw musze go rozebrać i zobaczyć co w końcu z cylindrem i tłokiem zie stało bo pierwsze co mi na myśl przyszło to że pierścień sie zamknął na tłoku

    #98699
    maras95
    Użytkownik
    • 3
    • 73Postów:

    A więc tak to była ta chole*** pompka oleju. Tłok, cylinder, ogólnie cały zestaw musi być nowy. Pompki nie kupuje a więc olej będę dozować sam do paliwa.

    #99348
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

    maras łatwiej i kelepiej pompke wyminic niz samemu robic mieszanke tymbardziej ze ona musi zawsze z godz najmniej oddstac

    #99415
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    To, że godzinę musi odstać to pierwsze słyszę ale jeśli w układzie była pompka i wymyślił tak sztab naukowców to nie po to żeby ktoś ją sobie teraz usuwał. Kup nową i wymień. Jeśli nie wiesz jak – pytaj.

    W jakim stanie jest stary cylinder? Może wystarczy zmiana tłoka z pierścieniami… Ja kupiłem Meteora i dałem do oryginalnego cylindra – jest git.

    #99420
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

    dozownik to wymysl chinczykow, jedno male zanieczysczenie i cieka rureczka od oleju sie za tyka i mamy po cylindrze.

    KrzysiekP, z jakiego powodu ma odsta tą godzine?

    #99435
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Ciekawe czy Kymco i inne markowe skutery wywodzą się z chińskich, że we wszystkich są te dozowniki… Hihi… A dobry filtr oleju załatwia sprawę. Ja mam takowy i rzeczoną pompkę również w Najbardziej Psującym Się Skuterze Roku 2010 czyli Ince Street i jakoś nigdy kłopotów nie miałem…

    #99444
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

    W kymco to moze wieksze rurki sa ale w chinskim skuterze dozownik to samobojstwo

    #99516
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Ja od zbiorniczka przez filtr do pompki mam rurkę o średnicy 6 mm, a za pompką 3 lub 4 mm. I jakoś działa bez zarzutu.

    #99520
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

    A u mnie rurka do dozownika miala moze 1-2 mm 😐

    #99526
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

    domi zbyt cienka

    #99528
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Najlepiej jest pozamieniać na grubsze i dać dobry filtr. I używać nie za gęstego oleju.

    #99530
    Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

    Kisiu1981 napisał:

    Najlepiej jest pozamieniać na grubsze i dać dobry filtr. I używać nie za gęstego oleju.

    Wtedy silnik dostaje więcej oleju czy jak?
    PS: chodzi o filtr paliwa?

    #99534
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

    lukario jest latwiejszy przeplyw oleju. to tak jak z rurami wodnymi im wiekszy przekroj tym lepszy przepływ

    #99538
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

    KrzysiekP napisał:

    domi zbyt cienka

    a taka byla seryjnie.

    #99724
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

    olej klasy FC i półsyntetyk jest najlepszy obecnie do skuterów z automtycznym dozownikiem, marka oleju nie jest zbyt istotna

    #99745
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    A ja teraz zastanawiam się nad rodzajem oleju. Zostanie dozownik, nie wywalam go. Skuter nie jest już do końca seryjny. Moduł zapłonowy zostanie wstawiony całkowicie odblokowany więc będzie kręcił się ile wlezie. Z nowym tłokiem jest mniejszy luz między pierścieniami a cylindrem i kompresja jest trochę większa niż było fabrycznie. Pierścienie są grubsze. Zastanawiam się czy lać syntetyczny czy półsyntetyczny i ile mi obrotów wykręci (wydechu nie zmieniam).

    #99747
    Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

    Nie znam się za bardzo na 2T , ale na moje oko to właśnie od tłumika zależy jakie silnik osiągnie maksymalne obroty to działa na bardzo podobnej zasadzie jak wałek rozrządu w silniku czterosuwowym im bardziej sportowy tym moc maksymalna jest na wyższych obrotach.

    #99750
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Mi nie zależy na wykręcaniu nieziemskich obrotów tylko jestem ciekawy czy starczy półsyntetyk czy po prostu dwa dni w miesiącu nie pić piwa i zaoszczędzoną w ten sposób kasę dołożyć do syntetycznego oleju…

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button