ile POWINiEN palić na 100-tkę Kymco Bet Win 50 ?

Witam,
mój Kymkacz [B&W,2t, Lc]pali w mieście aktualnie 5,5 L/100 km,

jest w pełni odblokowany, v-max 75 km/h, 17 000 przebiegu na fabrycznym tłoku i pierścieniach,
ma cienki, czysty filtr powietrza [na brudnym wciągał 7,5 litra!],
tłumik Tecnigas silent Pro prawie nowy, bez sadzy w środku,
rolki o wadze takiej, że rozpędzając się wskazwóka obrotomierza nie wchodzi na czerwone pole zaczynające się od 8000 obr/min [na lżejszych rolkach obroty, a więc i spalanie były większe],

śrubki w gaźniku podkręcone następująco:
wolne obroty wkręcone ma maxa głeboko,
śruba składu mieszanki wkręcona możliwie płytko, tylko na tyle, aby tylko nie gasł sam [nie wiem, czy to prawidłowo],
iglicy i tym podobnych nie ruszałem, nie mam o tym pojęcia jak to jest w ogóle zrobione i gdzie szukać tego elementu...

pasek i sprzęgło nie ślizgają się,
opony napompowane należycie,
rzecz jasna łożyska kół też w porządku, więc nie ma mowy o oporach mechanicznych z tego źródła...

i teraz pytanie:
moim zdaniem ciągnie jednak za dużo wachy, zaraz zbankrutuję :-O
, czy ten typ tak ma ?
ile palą wasze dwusuwy przy dynamicznej jeździe, zwłaszcza Kymco 2t LC?

Mnie s9 przy na prawdę dynnamicznej jeździe paliło 4.5-5l.

zleć regulację gaźnika osobie która ma pojęcie o silnikach
poniżej 5 się zejdzie
ale mniej nie ma co oczekiwać, sam skuter waży ponad 120kg i musi wypić przy tej pojemności

Wejdź na stronę www.motostat.pl i porównaj swoje zużycie paliwa z innymi użytkownikami. Tyle co podajesz to jest trochę dużo, ale jeszcze wszystko zależy od techniki jazdy. Jeśli jeździsz w systemie binarnym 0- 1 to zużycie paliwa na takim poziomie jest możliwe?

Witajcie, podpinam sie do tematu z nastepujacym zagadnieniem. Na poczatku sezonu kupilem kymco super 9. Pierwsze tankowanie do pelna, jazda emerycka i spalanie 4.48. Drugie tankowanie, jazda nieco szybsza, ale nadal nie wiecej niz 45 km/h i spalanie 4.44. Trzecie tankowanie - jazda juz dynamiczniejsza, troche sie nauczylem i spalanie 4.25. Przedostatnie tankowanie - jazda do 60 - 65 km/h - spalanie 4,15. Ostatnie tankowanie - jazda w 2 osoby, poza tym samodzielna szybka jak na skuter jazda do 70 - 80 km/h i spalanie 3.79.
Teraz pytanie - o co chodzi??? Ja myslalem, ze szybciej to mniej ekonomicznie? Ten skuter mi zniszczyl caly swiatopoglad :-)
Czy jezeli teraz bede dawal w palnik 80-90 to zejde do 3 litrow?
Wybaczcie brak polskich liter.

Jeżeli nowy to im lepiej jest dotarty tym mniej pali

Na dotarciu silnik pali więcej. Po dotarciu zauważysz spadek spalania nawet do litra w porównaniu z silnikiem na dotarciu.

Mój pali i też tak staram się jeździć, żeby dużo nie spalił, średnio 3.04l i jeszcze nie palił mi więcej niż 4L, zresztą kto chce może zobaczyć na motostat moje zużycie "skuterowego trunku" ;)