Ile można jezdzić na docieraniu

Witam!!
Mam pytanie ile można jezdzic max na docieraniu skutera ja max pojechałęm 50 bo nie patrzyłem na licznik a tak to jezdze 20-30 dobrze robie?? chcę żeby mi skuter trochę posłużył silnik ma 4t

każy inaczej dociera i ma własny sposób ja docierałem skutera na różnych obrotach jechałem np 20km/h dałem mu do 35 zwolniłem i znowu i tak kilka razy tylko krótkie trasy rób po 5-7 km niech odpocznie i znowu możesz jechać patrz zresztą w książke gwarancyjną.

Każdy dociera po swojemu. Ja docierałem najzwyczajniej w świecie normalną jazdą tak jak jeżdżę teraz po dotarciu. Prędkości 45-55km/h z tym że często zwracałem uwagę na temperaturę silnika i co 15km robiłem przerwy dla ochłodzenia silnika. Podsumowując : moja rada aby nie zamulić silnika - jeździć normalnie tak jak ma się zamiar po dotarciu z tym że nie katując silnika i nadmiernie go przeciązać i zwracać uwagę na temperaturę silnika i robić przerwy co ok. 15km.

Skuter powinien prawcować w pełnym zakresie obrotów aby sie dobrze dotarł. Ważne aby go nie przegrać tzn NIE WOLNO! Nie patrz na prędkość bo tak jak piszesz to go zamulisz..

ja dziś jechałęm max 50 km/h ale z górki i zwolniłem do 30 km/h zrobiłem przez 3 dni 97 km ale ja robie 20 km i daje mu 30 min odpoczynku dobrze robie??

dobrze robisz bo na wysokich i na niskich obrotach jezdzisz ale rób przerwy tak po 10 km 25min przerwy i dalej.

aha dzięki wszystkim :)

15 - 20km (za raz) myśle że spokojnie możesz robić w chłodniejsze dni :) w upały radziłbym co 10km przerwy robić :)