Ile można jezdzić na docieraniu

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #61668
    adasiowwy
    Użytkownik
    • 81
    • 289Postów:

    Witam!!
    Mam pytanie ile można jezdzic max na docieraniu skutera ja max pojechałęm 50 bo nie patrzyłem na licznik a tak to jezdze 20-30 dobrze robie?? chcę żeby mi skuter trochę posłużył silnik ma 4t

    #61671
    zipptopss
    Użytkownik
    • 17
    • 232Postów:

    każy inaczej dociera i ma własny sposób ja docierałem skutera na różnych obrotach jechałem np 20km/h dałem mu do 35 zwolniłem i znowu i tak kilka razy tylko krótkie trasy rób po 5-7 km niech odpocznie i znowu możesz jechać patrz zresztą w książke gwarancyjną.

    #61677
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Każdy dociera po swojemu. Ja docierałem najzwyczajniej w świecie normalną jazdą tak jak jeżdżę teraz po dotarciu. Prędkości 45-55km/h z tym że często zwracałem uwagę na temperaturę silnika i co 15km robiłem przerwy dla ochłodzenia silnika. Podsumowując : moja rada aby nie zamulić silnika – jeździć normalnie tak jak ma się zamiar po dotarciu z tym że nie katując silnika i nadmiernie go przeciązać i zwracać uwagę na temperaturę silnika i robić przerwy co ok. 15km.

    #61678
    lop16
    Użytkownik
    • 44
    • 372Postów:

    Skuter powinien prawcować w pełnym zakresie obrotów aby sie dobrze dotarł. Ważne aby go nie przegrać tzn NIE WOLNO! Nie patrz na prędkość bo tak jak piszesz to go zamulisz..

    #61679
    adasiowwy
    Użytkownik
    • 81
    • 289Postów:

    ja dziś jechałęm max 50 km/h ale z górki i zwolniłem do 30 km/h zrobiłem przez 3 dni 97 km ale ja robie 20 km i daje mu 30 min odpoczynku dobrze robie??

    #61684
    zipptopss
    Użytkownik
    • 17
    • 232Postów:

    dobrze robisz bo na wysokich i na niskich obrotach jezdzisz ale rób przerwy tak po 10 km 25min przerwy i dalej.

    #61687
    adasiowwy
    Użytkownik
    • 81
    • 289Postów:

    aha dzięki wszystkim 🙂

    #61689
    lop16
    Użytkownik
    • 44
    • 372Postów:

    15 – 20km (za raz) myśle że spokojnie możesz robić w chłodniejsze dni 🙂 w upały radziłbym co 10km przerwy robić 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button