ile km na raz

Witam zbliża się urlop wiec czas wolny mam w planach wypady w dalsze trasy moje pytanie ile km bez przerwy mogę przejechać aby nie zatrzeć i nie przegrzać silnika
mój skuter to ferro 604-4

pozdrawiam

A sory zapomniałem dodac sa to dystanse w granicach 150-200 km no i wiadomo lato temperatury powietrza moga byc wysokie

najwięcej bez postojów zrobiłem 120 km i gdyby tyłek nie bolał to bym się nie zatrzymywał.

Wydaje mi sie ze najlepiej robic postoj co 30km.

najwięcej bez postojów zrobiłem 120 km i gdyby tyłek nie bolał to bym się nie zatrzymywał.

a co z grzaniem sie silnika i jak poznać w razie czego ze trzeba dać odpoczac:)

i jescze jedno pytanko jak poznac ze musze stanac i dac odpoczac skuterowi
gg4430457

jak zacznie ci się grzać to poczujesz to, silnik złapie muła, będzie zwalniał itd. W skuterze jeszcze nigdy mi się nie przegrzał więc nie wiem jak to jest dokładnie ;)

Tak dokładnie.Ja jak zrobiłem 20 km na pełnym gazie,to już czułem pod siedzeniem że jest gorąco :mrgreen: No a silnik ma słabsze przyśpieszenie i prędkość maksymalna trochę niższa może być.

Jak ja miałbym przejechać 200 km,to podzieliłbym to sobie na cztery postoje co 50 km.A jechałbym z jakąś optymalną prędkością 50-60 km/h :wink: Oczywiście postój na ok 15-20 minut...

kiedys robiłem postój po 25-30km a pózniej zrobiłem próbe przejechałem 50km i nic sie nie stało czyli u mnie jak na razie 50 w jedna strone
musis poprubowac przejedz jakis dystans i zobaczysz czy nie bedzie spadku mocy i tak pomału zwiekszaj trase
moze i głupia propozycja ale sa takie małe termometry elektroniczne zaokienne i jakby tak dac pod pokrywe i mierzyc temperature silnika tak w przyblizenu tylko ile taka temperatura powiecmy krytyczna moze byc?

Można przejechać I million kilometrów o ole starczy sił I paliwa, chłodzenie dmuchawą pracuje cały czas, ja robie po 50 - 70 km ale to se względu na moje siedzenie, jesli wszystko jest sprawne I nie jedzie się na maxymalnym obciążeniu to nie ma Sie co martwić temperature

gielu moja inca poleciała na jednym razie w jedna stronę ponad 50km przy pełnym obciążeniu. zadowoliła się mniejsza ilością "pokarmu" a w dodatku była w pełni obciążona a na trasie przelot z predkością licznikową około 50-65km/h. Chłopaki widzieli jak moja maszyna lata :)

Ps mam "zwiększoną" kompresje silnika

Ja latam cały czas v-maxem trasą i po 60 km zastanawiam się czy stanąć i jeśli to robię to tylko po to porozmawiać z atrakcyjną panią na stacji benzynowej (jak np. pani Angela ze Shell-a w Michalinku). A tak to nic się nie muli i nie grzeje.

Dziś lecę na Bzyczku trasę Warszawa Chomiczówka - Międzyrzec Podlaski i jeśli będę zatrzymywał się to na tankowanie.

Ja na razie zrobiłem 20km na raz. Planuję niedługo jechać z Katowic w Beskid Śląski. Ok 80km i pewnie trzeba będzie przepatrzeć skuter na jakieś ewentualne usterki! Trzeba będzie odkręcić pokrywę i zajrzeć w pasek i takie tam inne. Ale trasa jest w miarę prosta i zajmie to ok 1.5 godziny!

Cionek 1 przeczyce3 2/3 lipca jedziesz?

ops Przeczyce

Zobaczę co będę miał jeszcze w planach ale skusił bym się na taką wyprawę!

Jak masz dobry olej w silniku i odpowiednią jego ilość to 50km na raz nie powinno być problemem. Ja sam na Kymco robiłem w zeszłoroczne 40-paro stopniowe upały po 70km na raz i nic się nie stało, oczywiście po takiej trasie silnik będzie strasznie gorący, a na postoju będzie wolno pracował (spadną jałowe obroty), ale nic się nie stanie. Tylko właśnie jeden warunek - dobry olej (syntetyk, ewentualnie pół-syntetyk) i właściwa jego ilość.

kisiu niezla traska :)

maksymalna trasa 130 km w jedna strone i obylo sie bez problemow

Jakieś 160 km w jedną stronę. Nawet się nie zgrzał. A spalanie? 2,9! Szok! A wystarczyło nie utrzymywać na siłę prędkości maksymalnej tylko jakieś 2-3 km/h mniej...