Hurricane - wysokie spalanie

Witajcie. Od miesiąca posiadam używany skuter Keeway Hurricane z 2007r. U poprzedniego właściciela został wymieniony tłumik (na Tecnigas Next R) oraz cylinder (50cc). W momencie zakupu skuter wymagał jeszcze dotarcia, więc przejechałem nim ok. 300km, czyli tyle ile zalecał sprzedający. Skuter od początku palił 5L na 100km, co jest dosyć dużym wynikiem, dla porównania Hurricane kolegi (z tego samego roku) pali tylko 2-2,5L / 100. Gaźnik był regulowany kilkukrotnie, w tym momencie śruba od mieszanki jest odkręcona tylko na pół obrotu (nie wiem, czy to dalej nie za dużo), a gąbkę od filtru powietrza wymienili w serwisie tydzień temu. Więc proszę o jakąś poradę, co mogę z tym spalaniem zrobić. Z góry dzięki i pozdrawiam :).

Jaki kolor ma świeca?? Tak na marginesie sugerowałbym także sprawdzić ciśnienie w oponach (u mnie jak miałem bardzo mało, to spalanie znacznie wzrosło).

Nie sprawdzałem świecy, jutro tam zajrzę, bo dziś już późna pora i dam znać. Opony pompowałem jakieś 2 tygodnie temu.

Hurricane chyba tak ma. Kuzynka też popełniła ten błąd i kupiła nowego i tak samo pali jej 5l/100km.

to przez tłumik tyle pali, na oryginalnym spalanie się zmiejszy o litr

Ja bym jeszcze zajrzał do gaźnika, czy dysza główna nie jest zbyt duża.

Z jakimi prędkościmi jeździsz? Jeśli zazwyczaj jeździsz szybko, to duże spalanie nie jest czymś niezwykłym.

Zobacz świecę (kolor), bo to położenie śruby od mieszanki mi się nie podoba. Spróbuj na próbę wykrecić tak z 1 i 1/4 obrotu.