Huatian lintex ht125t-21 regulacja gaźnika

Siemanko! Kilka dni temu kupilem tani używany skuter, chińczyk Huatian ht125-21. Odpalal od strzalu Bylo slychać, że wolne obroty wymagają regulacji, motor zgasł mi na swiatłach już pierwszego dnia. Na dwa dni odstawiłem skuter na bok. Musialem dokończyć rejestrowanie, ubezpieczenie itd. W między czasie chciałem wyczyścić i sprawdzić świece, gaźnik i olej (olej wymienić nie czyścić dla czepialskich:p). Któregoś momentu odpalilem silnik i szybko zgasiłem. Musiałem przerwać dłubanie na pare godzin. Kiedy wróciłem, motor już nie chciał odpalić....gdzieś na forum znalazlem opis takiej samej sytuacji, wlasciciel tamtego skutera, powiedzial,; że w taki prosty sposob zalatwil świece.
Jestem zielony, sposoby czyszczenia i regulacji podzespołów znam z yt i forum internetowych. Kupilem ten skuter, zeby nauczyć się jezdzic na 1 sladzie i nauczyć się jego mechanicznej obslugi.

Na dzis dzien skuter nie pali. Swieca Czarna I sucha wymieniona na nową.
Po kilku dniach na forum I yt wychodzi mi na zla regulacje gaznika. Przy roznych ustawieniach dyszy glownej I wolnych skuter czasami odpalal na pare sekund, (nie od strzalu) I gasl. Nie mam mechanika dostepnego. Chcialbym I musze to zrobic sam.
Skuter to chińczyk do którego nie znalazlem, zadnej instrukcji. Nie wiem jak wrócić do fabrycznych ustawień gaznika.. jest szansa, na podpowiedzi dot. Regulacji?

Naprawde chciałbym poznać bardziej mój skuter. Bardzo liczę na pomoc forumowiczów, przy wymianach I pielegnacji. Chciałbym zdobyć troche wiedzy ogolnej na ten temat.
Pozdrawiam I dziekuje wytrwalym.